SDP kažnjava IDS zbog odbijanja koalicijskog sporazuma
Samo dan nakon što je IDS odbio ući u koaliciju s SDP-u, iz ove stranke krenuli su u protuudar. SDP Pula okomio se naime na gradsku vlast u Puli, odnosno IDS-ovog gradonačelnika Borisa Miletića, koji je ujedno i predsjednika te stranke.
U pulskom SDP-u smatraju da je 240 milijuna kuna koje je gradska vlast dala za izgradnju sustava odvodnje i pročišćavanja otpadnih voda uzalud potrošen novac.
-Pula ima neefikasan kanalizacijski sustav što dokazuje i smrad koji se širi u pojedinim dijelovima grada. Tražimo da se gradonačelnik očituje smatra li on da kao izvršitelj izvršne vlasti i gradonačelnik koji je 2007. počeo graditi sustav, je li odgovoran za tako nešto - poručio je Danijel Ferić, predsjednik SDP-a Pula, javlja HRT.
Gradski SDP traži da se na efikasniji način počne rješavati to pitanje. To podrazumijeva da se umjesto mješovitog sustava kanalizacije koji spaja oborinske i otpadne vode, izgradi razdjelni sustav.
>>Zakulisna bitka Milanovića i Josipovića za naklonost IDS-a i HDSSB-a
Podsjetimo, predsjednik IDS-a Boris Miletić u nedjelju je rekao kako njegova stranka od SDP-a još nije zaprimila nikakav službeni zahtjev za razgovorima oko koalicijske suradnje za predstojeće parlamentarne izbore.
Također, šredsjednik SDP-a i Vlade Zoran Milanović odbio je u nedjelju ostati na službenoj večeri nakon Utrke na prstenac u Barbanu.
M.M.