Vesna Pusić: Ni ja nisam glasala za Kolindu, ali sam pljeskala samo stvarima s kojima se slažem
Prilikom inauguracijskog govora, predsjednica Kolinda Grabar Kitarović zahvalila se i svojim prethodnicima, Stjepanu Mesiću i Ivi Josipoviću što je pljeskom pozdravio jedino Zoran Milanović.
Međutim, jedan dio okupljenih spominjanje Stjepana Mesića i Ive Josipovića 'pozdravio' je s uzvicima negodovanja i zvižducima.
Za Mesića, svi koji su negodovali na spomen njegovog ili Josipovićevog imena su budale.
- Uvijek imate budala. Demokratsko je pravo biti budala - kazao je bivši predsjednik Stjepan Mesić u razgovoru za Novu TV kada je upitan da prokomentira zvižduke upućene Josipoviću i njemu.
Za Vesnu Pusić, negodovanje je bilo sramotno i primitivno.
– To mi je zvučalo sramotno i primitivno. S nekim se možete slagati ili ne, ali institucije imaju svoje značenje. No ovakvo ponašanje nije bilo primjereno - kazala je je Vesna Pusić televiziji N1.
Za uzora u cijeloj situaciju, vjerovali ili ne, nametnula je samu sebe.
-Mnogi od nas koji smo tamo sjedili nismo glasali za Kolindu Grabar-Kitarović. Ni ja nisam glasala za nju, ali sam tamo bila i pljeskala sam stvarima s kojima se slažem, a šutjela sam slušajući stvari s kojima se ne slažem. Njezinu funkciju poštujem, iako se politički ne slažemo – kazala je Vesna Pusić.
Za aktualnu ministricu vanjskih poslova problem je očito u tome što većina Hrvata, na njezinu žalost, nema standarde kakve godinama prezentira Vesna Pusić.
R.H.