Arhiva članaka HRsvijet.net
Sanja Jovanović ostala bez finala
Najbolja hrvatska plivačica Sanja Jovanović nije se uspjela plasirati završnu utrku u disciplini 50 metara leđno na SP-a u malim bazenima u Istanbulu.

Jovanović je u polufinalu plivala u vremenu 27,31 sekundu, što joj je bilo dovoljno tek za 12. mjesto. Do osme pozicije koja je vodila u finale Sanji je tako nedostajalo 30 stotinki.
Sanja Jovanović u ovoj disciplini drži važeći svjetski rekord - 25.70 sekundi, koji je postavila upravo u Istanbulu 2009. godine.
Mladi Saša Gerbec jutros je također ostao bez polufinala na 50 metara prsno, koje su izborila najboljih 16 plivača u kvalifikacijama. Gerbec je s rezultatom 27,22 sekunde osvojio 17. mjesto, a polufinale mu je izmaklo za samo jednu stotinku.
M.B.