Plenković: Većina članova i vodstvo stranke bilo je za samostalan izlazak na izbore
Predsjednik HDZ-a Andrej Plenković u Dnevniku HRT-a pojasnio je razloge zbog kojih se ta stranka odlučila na samostalan izlazak na predstojeće parlamentarne izbore.
– Tijekom izborne kampanje u stranci obišao sam naše organizacije i većina članova i vodstvo stranke bilo je za samostalan izlazak na izbore. HDZ i dalje ostaje otvoren za suradnju s pojedinim partnerima u onim izbornim jedinicama gdje ćemo zajedničkim nastupom ostvariti odličan razultat - istaknuo je Plenković.
Izlazak HSS-a, odnosno njihovu koaliciju sa SDP-om, vidi kao kraj Domoljubne koalicije.
– Jedina stranka koja je inzistitrala na koaliciji na nacionalnoj razni bila je HSP AS, a mi kao stožerna stranke te koalicije, svjetonazorski duboko ukorijenjenja u desnom centru, neće dopustiti ucjenjivati ni od koga. Razgovarali smo sa strankama s kojima dijelimo slične svjetonazorske stavove i s nekima od njih ići ćemo u nekim izbornim jedinicama. Razgovaramo i sa strankama koje vode naši bivši članovi Drago Prgomet i Milan Kujundžić, a postoje šanse i za reintegraciju bivši članova u HDZ.
Na upit hoće li ministar kulture dr. Zlatko Hasanbegović biti na listi HDZ-a Plenković odgovara potvrdno-
– Ministar kulture i član Predsjedništva stranke imat će istaknuto mjesto na izbornoj listi i u kampanji očekujem njegov veliki doprinos - zaključio je Hasanbegović.
M.M.