Nastavak konzultacija u 18 sati - imamo li mandatara?
Četvrti krug konzultacija nastavlja se u 18 sati, priopćeno je kasno popodne iz Ureda predsjednice.
Iako se prethodno vjerovalo da je na Pantovčaku završio četvrti krug konzultacija o novom mandataru i čekalo se obraćanje predsjednice, konzultacije se nastavljaju.
Za nastavak konzultacija postoje dvije mogućnosti - potvrda da mandatara nema ili je netko u međuvremenu uspio prikupiti potrebnih 76 potpisa.
Zagovornici druge teze smatraju kako nije isključeno da Nacionalno vijeće Mosta, koje čitavo popodne raspravlja iza zatvorenih vrata, ponovo napravi zaokret i da potporu Domoljubnoj koaliciji.
U isti aranžman analitičari ubrajaju i Milana Bandića, koji je danas dobio potporu HDZ-a za usvajanje proračuna Grada Zagreba.
Za proračun je glasaovalo 30 zastupnika, a protiv 19 zastupnika. Proračun su podržali zastupnici s Liste grupe birača nositelja Milana Bandića, HDZ-a, jedan zastupnik HSS-a, a protiv su bili zastupnici SDP-a, nestranački zastupnici Vladimir Ferdelji i Sandra Švaljek, HNS, HSLS i jedan zastupnik HSS-a.
>>Karamarko: Sve ovisi o predsjednici Republike
Podsjetimo, predsjednik HDZ-a upozorio je danas kako Hrvatska nema vremena za eksperimente.
-Konzistentni smo u našim stavovima - i HDZ i članovi Domoljubne koalicije. Stali smo na pozicije s kojih se ne povlačimo - nudimo razgovor svima u skladu s onim što smo poslali jučer. Ne vjerujemo u tripartitnu, već u dualnu vladu. Hrvatska je u takvoj situaciji da ne može više raditi eksperimente s lošim ljudima - kazao je Tomislav Karamarko.
R.H.