Beljak: HDZ nećemo čekati, ili SDP ili Milan Bandić
U trenucima dok Glavni odbor HSS-a raspravlja o načinu izlaska na prijevremene parlamentarne izbore, predsjednik HSS-a Krešo Beljak izjavio je za Novu TV kako će stranka večeras odlučiti ide li na izbore sa SDP-om ili manjim strankama okupljenim oko Milana Bandića.
-Nisam ništa konkretno predložio, izložio sam ono što smo razgovarali s ostalim strankama. Ono što je sigurno, mi danas raspravljamo o prijedlogu SDP-a o predizbornoj suradnji, jer s druge strane nema prijedloga. Prijedlog da čekamo ne dolazi u obzir, čekati nećemo nikoga. Ukoliko velikom većinom glasova danas ne bude prihvaćen prijedlog SDP-a, mi ćemo na izbore samostalno, odnosno u koaliciji s manjim strankama. Ponavljam, HDZ nećemo čekati, jer uvijek kad smo čekali smo prošli loše - istaknuo je Beljak.
>>Napeto u HSS-u: Petir i Hrg javno istupili protiv koalicije sa SDP-om
Nije želio otkriti detalje vezane za pregovore sa SDP-om.
-Ne bih sad govorio o brojkama. Konkretno smo razgovarali o programima, razgovarali smo o tome da preuzmemo u nekoj budućoj Vladi odgovornost za određene stvari, a ne da samo pričamo napamet. Mi imamo dovoljno stručnih kadrova. Vrijeme je da netko konačno počne raditi na hrvatskom selu, na hrvatskoj poljoprivredi. To u zadnjih 25 godina nije bio slučaj, selo je devastirano i o tome smo razgovarali i sukladno tome spremni smo podnijeti odgovornost, odnosno napokon početi raditi ne pogodujući velikima, nego isključivo malom čovjeku i spasiti hrvatsko selo i hrvatsku državu - rekao je.
Tvrdi da nema namjeru čekati izbor novog predsjednika HDZ-a.
-Nema čekanja. Apsolutno ne dolazi u obzir čekanje. Ako ćemo ići samostalno na izbore, HDZ će uvijek imati šansu do izbora nas pozvati za stol i ponuditi suradnju prije izbora, ali da bismo mi njih čekali i oslonili se kao zadnji put, to se neće dogoditi - rekao je Beljak dodajući kako je alternativa samostalan izlazak na izbore.
>>Milan Bandić sa Baldasarom i Vrkićem pokušava formirati alternativu Mostu?
Nakon insistiranja ipak je potvrdio da nije riječ o samostalnom izlasku nego, prema svemu sudeći, zajedno s političkom opcijom koju okuplja Milan Bandić.
-Nisam mislio na apsolutno samostalan izlazak, nego na izlazak s drugim, manjim strankama, dakle bez SDP-a i HDZ-a. Pa postoji tu Milan Bandić i tako dalje - zaključio je Beljak.
M.M.