Arhiva članaka HRsvijet.net

Lezbijska udruga 'Kontra' tužila je Splićanina Davora R., zbog  komentara objavljenih na jednoj internet stranici. Tuženi je kažnjen s pet tisuća kuna, javlja Dnevnik.hr.


Članice lezbijske udruge 'Kontra' iz Zagreba te su komentare, kao uvredljive i prijeteće, prijavile Općinskom državnom državnom odvjetništvu u Splitu.

43-godišnji osuđenik, pod nickom 'cassanowa' napisao je u komentarima, kako 'nije normalno da netko 50 metara od Sv. Duje govori kako je normalno da se muškarci vjenčavaju međusobno i posvajaju djecu', te da bi ljudi, koji to mirno promatraju bili beskičmenjaci, jer 'ljudi za vjeru daju život, a ne da se boje bacit kamen na Sotonu', te je pozvao da im se organizacija Pridea omogući u Marjanskom tunelu, što je sve začinio uvredama na račun LGBT osoba.

Time je, stoji u optužnom prijedlogu, po kojem je i kažnjen, kod članova lezbijske udruge 'Kontra' izazvao strah i povrijedio njihovo dostojanstvo, pa je i optužen prema Zakonu o suzbijanju diskriminacije. Splitski je 'cassanowa ' zbog toga osuđen i kažnjen novčanom kaznom u iznosu od pet tisuća kuna, javlje Dnevnik.hr.


M.M.