Petir: Beljak raspustio pet županijskih organizacija HSS-a
HSS-ova zastupnica u Europskom parlamentu Marijana Petir, koja je trenutačno pod suspenzijom u stranci, prozvala je predsjednika HSS-a Krešu Beljaka da nastavlja s čistkama i uklanja konkurente jer je raspustio pet županijskih organizacija HSS-a.
Marijana Petir navodi da je u ponedjeljak na telefonskoj sjednici Predsjedništva Beljak raspustio pet županijskih organizacija: Sisačko-moslavačku, Koprivničko-križevačku, Bjelovarsko-bilogorsku, Splitsko-dalmatinsku i Zadarsku.
-Beljak je prethodno suspendirao čelnike tih organizacija Marijanu Petir, Darka Korena, Dinka Piraka, Momira Karina i Zdravka Šarića, potom ih je pokušao smijeniti s čelnih mjesta županijskih organizacija, no za to nije prikupio dovoljno potpisa jer članstvo podržava njih, a ne njega te je nakon toga otišao korak dalje i raspustio cijele županijske organizacije koje čine trećinu ukupnog članstva HSS-a - tvrdi Marijana Petir.
Optuživši Beljaka da mu je cilj uništiti stranku zbog osobnih interesa, što je "klasični primjer neprijateljskog preuzimanja najstarije stranke u Hrvata", Petir je dodala kako se Nadzorni odbor i Časni sud do sada "nisu očitovali o predstavkama koje su im mnogobrojni članovi HSS-a dostavili još prošlog mjeseca, u kojima traže da se zaustavi protustatutarno i protuzakonito vođenje HSS-a".
Beljak je pak izjavio Hini kako je Predsjedništvo stranke na jučerašnjoj telefonskoj sjednici donijelo odluku da se u županijskim organizacijama, koje trenutačno nemaju vodstvo, imenuju povjerenici.
-Nitko nije raspušten, nitko nije suspendiran, nitko nije udaljen i sve ide svojim tokom. To su tehnički detalji i ništa drugo. Osim toga, većina suspenzija je povučena - istaknuo je Beljak te dodao da se i dalje vode postupci zbog političke odgovornosti protiv desetero članova HSS-a, koji su pokrenuti 1. listopada, a među njima su i eurozastupnica Marijana Petir i župan koprivničko-križevački Darko Koren.
M.M.