Ministarstvo obrane (MORH) potpisalo je danas ugovore o nabavi vojne opreme za Oružane snage RH i MORH-a sa 34 domaće tvrtke, a riječ je o nabavi oružja, odjeće, obuće, opreme, usluga i radova u vrijednosti od oko 230 milijuna kuna.


Potpredsjednik Vlade i ministar obrane DamirKrstičevićrekao je u središnjici MORH-a predstavnicima poduzeća s kojima je sklopio ugovore da je MORH od njih kupio vojnu opremu prvenstveno jer je konkurentna, odnosno zato što je ravnopravna, ako ne i bolja od proizvoda svjetske konkurencije.

-Hrvatsku vojnu industriju ocijenio je strateškom, s kvalitetnim proizvodima i uslugama, a na novim ugovorenim poslovima radit će oko 5000 ljudi. To nastavak dobre prakse MORH-a i značajan doprinos hrvatskom gospodarstvu - istaknuo je Krstičević.

Kako navode u MORH-u, ukupno je ugovoreno više od 400 različitih vrsta roba i usluga, od čega preko 10.500 pari obuće, oko 6000 kompleta borbenih odora, preko 1500 komada donjeg rublja, 35.000 pari čarapa i oko 500 kaciga.

 

M.M.