Na svečanom obilježavanju 23. obljetnice HDZ-a u Splitu, predsjednik stranke Tomislav Karamarko, odgovarajući na pitanje može li se opet dogoditi da HDZ ne podrži svog kandidata kao što se već događalo s Listom Velog mista ili Željkom Kerumom, je poručio kako 'filozofija skrivenih kandidata ne dolazi u obzir', piše Večernji list.


- U Zagrebu nam spočitavaju da je naš kandidat Milan Bandić, što nije istina. Mi ćemo ovih dana i u Zagrebu riješiti vrlo kvalitetnog kandidata. Postoji i mogućnost da bude nestranački, ali onda mora biti ekstremno kvalitetan, a to nije Bandić - poručio je Karamarko dodavši kako će u slučaju kandidata za splitskog gradonačelnika izbor prepustiti Gradskoj organizaciji.

Odluku o budućem kandidatu za splitskog gradonačelnika prepustio je lokalnim stranačkim tijelima.

- Koalicija s Kerumom je išla na način na koji je išla, a ja mislim da ljudi ovdje trebaju odlučiti da li je to, to ili ne - rekao je Karamarko obraćajući se splitskim HDZ-ovcima te dodao kako je ova Vlada dobila mandat da državu gospodarski pokrene, a ne da je mijenja svjetonazorski.

Otvoreno je progovorio i o nekim procesima koji su se događali u stranci na čijem je čelu.

- Stranku čine ljudi i nisu svi anđeli. Neki su naplaćivali svoje hrvatstvo, zbog kriminala, korupcije i lopovluka su nas građani kaznili dva puta na izborima, kaznili su nas i naši članovi i simpatizeri. Fimi medija, crni fondovi, opet netko naplaćuje svoje hrvatstvo. Međutim, oni koji su krali su kažnjeni.

Vladajućoj Kukuriku koaliciji predbacio je također hipoteke prošlosti ali i na zdravstvenom odgoju.

-Ovi koji sada diverzantski upadaju u naše škole nisu se nikada ispričali što su 1991. bili protiv neovisnosti. Kakav zdravstveni odgoj?! Najprije su išli s građanskim odgojem jer im on očito fali kad nisu išli na vjeronauk, a doma to nisu dobili! - rekao je šef HDZ-a i zaključio kako će 'crvenu peronosporu potpuno odstraniti na parlamentarnim izborima'.

Nije ostao dužan niti bivšem predsjedniku Stjepanu Mesiću, koji je jučer na dodjeli posebne nagrade za održavanje vrijednosti antifašizma poručio kako 'Oni koji sami sebe proglašavaju velikim domoljubima, koji svoje domoljublje iscrpljuju u prekapanju grobnica i prebrojavanju mrtvih iz proteklih ratova, koji uživaju u tome da kroz blato provlače velikane antifašističke borbe na čelu s Josipom Brozom Titom, takvi nisu i ne smiju biti budućnost ove zemlje'.

Karamarko je Mesiću poručio kako se koristi demagogijom iz 40-ih godina prošlog stoljeća.

 

R.H.