Hrvatska nogometna reprezentacija izborila je plasman u 16-inu finala Svjetskog prvenstva nakon što je u dvoboju zadnjeg, 3. kola skupine L u Philadelphiji svladala Ganu sa 2-1 (1-0).

Pogotke za Hrvatsku postigli su Petar Sučić (31) i Nikola Vlašić (83), dok je strijelac za Ganu bio Derrick Luckassen (73).

Hrvatska je natjecanje u skupini završila na drugom mjestu sa šest bodova, jednim manje od vodeće Engleske koja je sa 2-0 u New Yorku svladala Panamu. U 16-ini finala igrat će i Gana koja je zauzela treće mjesto s četiri boda, dok je Panama ostala na dnu bez bodova.

- Suparnik je bio težak i odigrao je jako dobro. No, mi smo promijenili igru. Vratili smo se na stare postavke nakon što sam miješao u prva dva susreta i to je to. Ovo je bila prava Hrvatska, imamo šest bodova i ostvarili smo svoj cilj. Vratili smo se i prošli dalje, rekao je Dalić.

Hrvatska će u 16-ini finala igrati protiv pobjednika skupine K, Kolumbije ili Portugala, a taj će se susret igrati 3. srpnja u 1 sat po hrvatskom vremenu u Torontu.

 

M.B.