U noćas odigranim utakmicama NBA lige odlične predstave pružili su hrvatski reprezentativci Bojan Bogdanović i Ivica Zubac.

Utah Jazz pobijedio je na gostovanju Charlotte Hornetse sa 138:121,a  Bojan Bogdanović opet je odigrao sjajnu utakmicu.

U novu pobjedu Utaha, Bogdanović je ugradio 31 koš uz sedam skokova i pet asistencija za nešto više od 37 minuta provedenih na parketu. Iz igre je šutirao 10/15, za trice 7/10, a s linije slobodnih bacanja 4/4. Posebno je impresivno bilo kada je u samo 90 sekundi ubacio čak tri trice!

Jazzeri su na ovoj utakmici postigli čak 26 trica i oborili klupski rekord, a Utahu je ovo 14. pobjeda u 15 mečeva, te imaju najbolji omjer u ligi (18-5). Uz Bogdanovića, Jazzere je predvodio Donovan Mitchell (30, 5 trica), a Hornetse novak LaMelo Ball (34,8 asistencija).

U derbiju večeri Boston Celticsi su s 119-115 slavili u gostima kod Los Angeles Clippersa, a hrvatski centar Ivica Zubac imao je 14 koševa i šest skokova, jednu blokadu i savršen šut 7-7.

Jayson Tatum (34) i Kemba Walker (24) predvodili su Celticse, koji su u trećoj četvrtini gubili s 11 razlike, a potom u zadnjem dijelu igre sve nadoknadili i pobijedili. Kawhi Leonard (28) i Lou Williams (18) bili su najbolji kod Clippersa, za koje nije igrao Paul George.