Ivan Rakitić svojim je prvim zgoditkom u ove sezone donio velika tri boda Barceloni u borbi s Real Madridom za naslov prvaka Španjolske.

Ivan Rakitić ušao je u igru u 64. minuti utakmice protiv Athletic Bilbaa, a samo sedam minuta kasnije zabio je pogodak kojim je Barcelona probila bunker gostiju. Bio je to prvi pogodak hrvatskog reprezentativca za Barcelonu u svim natjecanjima ove sezone.

Rakitić je na rubu kaznenog prostora doletio poput metka ispred igrača Athletica i dodao loptu prema Messiju, koji mu je iz okreta proslijedio loptu prema petercu. Rakitić je u punom naletu stigao do lopte i mirno preko golmana poentirao za 1:0.

Bila je to 250. asistencija Argentinca u svim natjecanjima u dresu Barcelone, dok je Rakitić zabio 35. pogodak u karijeri u dresu katalonskog velikana.

Barcelona je nakon ove pobjede ponovno vodeća momčad Primere s tri boda više od Real Madrida, ali i utakmicom više. Kraljevi u srijedu na svom stadionu dočekuju 18. momčad prvenstva - Mallorcu.