Nakon Olmovog RB Leipziga i Pašalićeve Atalante plasman u četvrtfinale nogometne Lige prvaka izborili su i Vrsaljkov Atletico Madrid, te PSG.

Atletico Madrid je na Anfieldu slavio protiv europskog prvaka Liverpoola nakon produžetaka sa 3-2 čime je potvrdio pobjedu 1-0 iz prve utakmice.

"Redsi" su nakon 90 minuta pobijedili sa 1-0 izjednačivši rezultat iz prve utakmice, a u sjajnom produžetku vidjeli smo još četiri gola za konačno slavlje Španjolaca. U junaka se prometnuo Marco Llorente koji je zabio dva gola za "Los Colchonerose" (97, 105), a među strijelce se upisao i Alvaro Morata (120+1). Golove za Liverpool zabili su Georginio Wijnaldum (43) i Firmino (94).

Dejan Lovren nije konkurirao za sastav Liverpoola, dok je Šime Vrsaljko ušao u igru u 91. minuti.

Liverpool se oprostio od obrane naslova prvaka u susretu u kojem je uputio čak 35 udarca pri čemu 15 u okvir gola. "Redsi" su i dva puta gađali okvir gola, no to nije bilo dovoljno protiv sjajnog Atletica koji je kažnjavao sve propuste engleskog sastava.

U drugom susretu, nogometaši PSG-a izborili su plasman u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u uzvratnom susretu osmine finala na praznom Parku prinčeva pobijedili Borussiju Dortmund s 2-0 i tako nadoknadili manjak od jednog zgoditka iz prve utakmice.

Utakmica se igrala bez gledatelja zbog opasnosti od širenja koronavirusa, nakon što je francuska vlada donijela odluku kako se do 15. travnja zabranjuju sva javna okupljanja s više od 1.000 osoba.

Francuski prvak je slavio zgodicima  Neymara (28) i Juana Bernata (45+1).