Hrvatska rukometna reprezentacija zaključila je drugi krug europskog prvenstva neodlučenim ishodom protiv Španjolske u Beču 22-22 (11-12) i na koncu je zbog slabije razlike pogodaka osvojila drugo mjesto, međutim i prije ove utakmice je osigurala polufinale.

Hrvatska je i bez Luke Cindrića ostala neporažena u dvoboju sa Španjolcima u čudnoj utakmici, koju su izabranici Line Červara okončali sa serijom 8-2 i imali zadnji šut za pobjedu, ali je Domagoj Duvnjak promašio.

Hrvatska je već dio utakmice bila na rubu poraza, u 40. minuti je gubila s čak šest razlike (12-18), međutim fantastičnom završnicom umalo je stigla do pobjede, a Španjolci su u zadnjih 15 minuta zabili samo dva gola, do čega jedan iz sedmerca.

Kauboje je predvodio Igor Karačić s 10 golova, no u završnici utakmice je ozlijedio koljeno. Kod Španjolaca najefikasniji su bili Aleks Dušebajev sa šest, te Raul Entrerrios i Aleix Gomez Abello s po četiri gola.

Hrvatska rukometna reprezentacija u petak igra polufinale Europskog prvenstva protiv Norveške.

- Norveška je jako težak protivnik i favorit je protiv nas. Igraju praktično kod kuće i to će im biti plus. Igraju dobro, najstandardnije što sam dosad vidio na prvenstvu. Imali su i dosta problema, no sustavom su ih sve eliminirali. Moramo strašno dobro igrati da im možemo parirati, rekao je hrvatski izbornik Lino Červar.