Na milanskom San Siru nogometaši Dinama u utorak su 5. kolu skupine C Lige prvaka protiv Atalante poraženi rezultatom 0-2 (0-1). Zgoditke za Atalantu postigli su Kolumbijac Luis Muriel (27-pen) i Argentinac Alejandro Gomez (47).

Atalanta je dominirala, stvorila je niz prigoda, ali na sreću "modrih" domaćini su bili neprecizni.  Već u 2. minuti kolumbijski napadač Luis Muriel uposlio je Hateboera, koji se je spetljao. Minutu kasnije u šansi je bio hrvatski reprezentativac u redovima Atalante Mario Pašalić, ali i on je loše reagirao.

Pašalić je bio ponovno u prilici u 20. minuti, ali je promašio loptu.

Atalanta ipak dolazi u vodstvo iz penala. Nakon što je lopta pogodila gredu Leovac je vraća Periću, koji je  nespretno srušio Muriela i sudac je pokazao na bijelu točku. Muriel, koji je treći strijelac talijanskog prvenstva, u 27. minuti zabija za vodstvo domaćina.

Do kraja poluvremena bilo je još prigoda za Atalantu. Dinamo je samo jednom ozbiljno zaprijetio u prvih 45 minuta. Oršić je u 36. minuti pucao sa 17 metara iskosa, ali lopta je pogodila gredu.

Dinamove nade da će u drugom poluvremenu biti bolje odmah je srušio najbolji igrač Atalante, argentinski veznjak Alejandro Gomez. On se u 47. minuti driblingom riješio Ivanušeca i potom preciznim udarcem sa vrha 16-erca zatresao mrežu.

Blijedo izdanje Dinama iz prvog dijela nastavilo se i u drugom poluvremenu. "Modri" niti jednom nisu zaprijetili domaćinima. Mogli su primiti još koji gol, jer u 69. minuti Iličić je pogodio vratnicu, a u 76. Gomez nije iskoristio zicera, njegov nonšalatni udarac obranio je Livaković.

- Atalanta je bila bolja od nas, neke šanse kad se utakmica lomila nismo iskoristili, no zaslužena pobjeda Atalante, ali ostaje sve otvoreno, rekao je trener Dinama Nenad Bjelica nakon poraza od talijanske momčadi u petom kolu Lige prvaka.

- U svemu smo mogli biti bolji. I u fazi obrane i napada, izgubili smo previše lopti i na našoj polovici su došli do dobrih prigoda. Teško je kad se igra s tako dobrim i agresivnim protivnikom. Trebamo im samo čestitati na pobjedi, više su ju željeli nego mi, nastavio je Bjelica.

U posljednjem kolu 11. prosinca Dinamo dočekuje Manchester City, a u drugoj utakmici igraju Šahtar i Atalanta. Dinamo još uvijek može biti drugi, ali i četvrti u skupini.

- Vidjet ćemo kako ćemo protiv Cityja, tko će zamijeniti kartonirane igrače. Nemamo izbora, protiv Cityja idemo na pobjedu. Nemamo ništa za izgubiti, možemo samo dobiti, zaključio je Bjelica.

U drugom susretu ove skupine Manchester City je protiv Šahtara odigrao 1-1. Na ljestvici skupine C vodi Manchester City sa 11 bodova, te je osigurao prolaz u nokaut fazu Lige prvaka. Šahtar ima šest, Dinamo pet bodova, dok je Atalanta na začelju sa četiri boda.

Unatoč porazu Dinamo može osigurati proljeće u Europi. U zadnjem kolu, 11. prosinca, Atalanta gostuje kod Šahtara, a Dinamo dočekuje Manchester City.