Nogometaši Hrvatske u Puli su u prijateljskoj utakmici protiv Gruzije slavili sa 2-1 (1-1). Gruzijci su poveli u 19. minuti preko Papunašvilija, a Hrvatska je poravnala u 25. minuti autogolom kapetana gostiju Kašije. U 53. minuti Ivan Perišić je udarcem glavom, nakon ubačaja Josipa Juranovića, zabio za konačnih 2-1.

Nakon što su prije tri dana pobjedom protiv Slovačke osigurali plasman na Europsko prvenstvo 2020. u prvoj postavi nije bilo vratara Livakovića, kapetana Modrića, Dine Perića, Borne Barišića, Marcela Brozovića, Nikole Vlašića, Brune Petkovića i Josipa Brekala, a priliku u startnoj postavi dobili su vratar Kalinić, braniči Bartolec, Škorić, Melnjak, veznjaci Badelj i Pašalić, te u napadu Oršić.

Već na poluvremenu Dalić je izvršio nekoliko izmjena. Simon Sluga je ušao umjesto Lovre Kalinića. Umjesto Tina Jedvaja ušao je Duje Ćaleta-Car, Josip Juranović zamijenio je Karla Bartoleca, a umjesto Mislava Oršića zaigrao je Marko Rog.

I nakon vodstva Hrvatska je držala konce igre i stvarala prilike, ali najveća dolazi tek u 78. minuti kada se Ante Rebić, željan igre, lakoćom rješava gruzijskog čuvara izlazi sam pred vratara, ali ga ne pokušava predriblati i propada velika prilika.

Nažalost pobjedu su zasjenile ozljede dvojice hrvatskih igrača.Nikola Vlašić ušao je u igru u 65. minuti umjesto Matea Kovačića, a u 81' je morao izaći iz igre zbog ozljede. Na igrača CSKA je grubo i nepotrebno startao Navalovski na sredini terena, a čini se kako je stradao gležanj. Ipak, iako je Vlašić u bolovima napustio teren težina ozljede se još ne zna i možda samo Dalić nije želio ništa riskirati već ga je ostavio van igre.

U finišu susreta Hrvatska je ostala  s devet igrača jer je teren zbog ozljede morao napustiti i asistent kod gola Perišića,  Josip Juranović. Također se ne zna koji je stupanj ozljede kapetana Hajduka koji za tri dana ima derbi na Maksimiru s Dinamom.

Zlatko Dalić bio je zadovoljan nakon pobjede nad Gruzijom (2:1).

-Lijepo je završiti sezonu s pobjedom, igrali smo dosta dobro, mogu se zadovoljiti dobrim stvarima. Malo mi je žao zbog dvije ozljede, nadam se da će biti sve u redu. Lijepa atmosfera, možda da je bilo malo više ljudi, ali što je tu je, rekao je izbornik u svovoj prvoj reakciji nakon utakmice.