Nakon trodnevnog natjecanja koje se održalo od 27. do 29. rujna, u Makarskoj i Baškom Polju, pod visokim pokroviteljstvom predsjednice Republike Hrvatske i hrvatske Vlade, uz potporu Ministarstva branitelja, Splitsko-dalmatinske županije i grada Makarske, u nedjelju, 29. rujna u hotelu Alem, završilo je i ovo jubilarno dvadeset i peto državno športsko natjecanje invalida Domovinskog rata (SŠNIDOR), kojemu je domaćin po peti put bio grad Makarska.

UKUPNI POBJEDNICI „SŠNIDOR-2019“ SU ČLANOVI HVIDR-E IZ ZAGREBA

Prijenosni pehar „Fer pley“ dobila posljednja Krapinsko-zagorska županija

Među okupljenima oko 1100 branitelja, na 25. Svehrvatskom športskom natjecanju invalida Domovinskog rata (SŠNIDOR) u Makarskoj, svoje su znanje i vještine natjecatelji pokazali u 10 disciplina i u 30 kategorija (plivanje, boćanje, elektronski pikado, kuglanje, stolni tenis, streljaštvo, šah, sportski ribolov, utrka u invalidskim kolicima i viseća kuglana).

Od ukupno 22 ekipe koliko se ove godine natjecalo u Makarskoj, u ukupnom plasmanu, prvo mjesto je zauzeo Grad Zagreb, odnosno ukupni pobjednici su članovi HVIDR-e iz Zagreba, drugo mjesto pripalo je Virovitičko-podravskoj županiji, a treće mjesto Zagrebačkoj županiji, dok je četvrto mjesto pripalo Karlovačkoj županiji, peto HVIDR-i HVO BIH, šesto mjesto Varaždinskoj, sedmo Brodsko-posavskoj, osmo Požeško-slavonskoj, deveto Bjelovarsko-bilogorskoj, deseto Šibensko-kninskoj, jedanaesto Sisačko-moslavačkoj, dvanaesto Koprivničko-križevačkoj, trinaesto Zadarskoj, četrnaesto Splitsko-dalmatinskoj, petnaesto Ličko-senjskoj, šesnaesto Istarskoj, sedamnaesto Međimurskoj, osamnaesto Dubrovačko-neretvanskoj, devetnaesto Primorsko-goranskoj, dvadeseto Osječko-baranjskoj, dvadeset prvo Vukovarsko-srijemskoj i dvadesetdrugo Krapinsko-zagorskoj. Dok je prijenosni pehar Fer pley dobila posljednja Krapinsko-zagorska županija.

U BOĆANJU: prvo mjesto pripalo je Dubrovačko-neretvanskoj županiji, drugo mjesto Gradu Zagrebu, treće mjesto Šibensko -kninskoj županiji.

U ELEKTRONSKOM PIKADU: poredak postava:prvo mjesto Grad Zagreb, drugo mjesto Zadarska županija i treće Šibensko-kninska županija.

POJEDINAČNO-STOJEĆI STAV: Marijan Boban, Željko Vizvar, Milan Perić; pojedinačno, invalidska kolica: Igor Ograjšek (Brodsko-posavska), Stipo Jakić Požeško-slavonska, Marijana Vukres (Koprvničko-križevačka).

U KUGLANJU: prvo mjesto Pavle Filipović (Brodsko-posavska), drugo Milan Mlinarić (Ličko–senjska), i treće Davor Celinšćak (Karlovačka).

U PLIVANJU SA SVIM EKSTREMITETIMA PRVO MJESTO: Predrag Živković (Bjelovarsko-bilogorska), drugo Valter Vlasnović (Zadarska) i treće mjesto Marijan Šimunić (Ličko-senjska).

U PLIVANJU JEDNOSTRUKA NIŽA AM. DONJEG EKSTR. PRVO MJESTO: Vladimir Miščančuk (Brodsko-posavska), drugo mjesto Srna Hakija (HVIDRA-a HVO HB) i treće mjesto Marko Badrov (Grad Zagreb).

JEDNOSTRUKA NIŽA AMP. GORNJEG EKST.: Mladen Pavlović Mitrović (Brodsko-posavska), Darko Mercluft (Požeško–slavonska) i treće Jozo Dunđer ( HVIDRA-a HVO HB).

JEDNOSTRUKA VIŠA AMPUTACIJA DONJ. EKST.: Alen Kufner (Bjelovarsko-bilogorska), Goran Dujmović (HVIDRA- a HVO HB) i treće Franjo Plemenčić (Sisačko-moslavačka).

JEDNOSRTUKA VIŠA AMP. GORNJEG EKSTR.: Mario Filipi (Zagrebačka županija) Drago Skoko (Grad Zagreb) i Branko Vidović (HVIDRA-a HVO HB)

Poredak postava: prvi Grad Zagreb, druga HVIDRA-a HVO HB i treće mjesto Bjelovarsko-bilogorska))

STOLNI TENIS: ekipno Jeronim Matešić i Slavko Lovreković (Zagrebačka ž.) Vlado Svržnjak i Anđelko Liber (Varaždinska), Viktor Domjanić i Alen Pušić (Karlovačka)

Amputacija donjih ekstremiteta: prvo Danko Klasan (Zagrebačka), drugo Marko Tadić (HVIDRA- a HR HB) i treće Davor Grudiček (Varaždinska)

Invalidska kolica: Zoran Križanec (Varaždinska), Kemal Haslilović (Dubrovačko-neretvanska) i Augustin Vučković (Brodsko –posavska)

Poredak postava: prva Varaždinska, druga Zagrebačka i treća HVIDRA HR HB.

STRELJAŠTVO:

G1: Prvo mjesto Igor Grgurić (Karlovačka), drugoTomo Jurić (Grad Zagreb) i treće Zoran Marčinković (Zagrebačka)

G2: prvo Ivica Udovičić (Virovitičko-podravska), drugo Damir Bošnjak (Bjelovarsko-bilogorska) i treće Petar Mihalić (Karlovačka).

G3: prvo Simeon Boqatirov (Vukovarsko-srijemska), drugo Marijan Škleder (Sisačko-moslavačka) i treće Štefan Paun (Brodsko-posavska).

Poredak postava: prva Karlovačka, druga Virovitičko- podravska i treća Zagrebačka županija.

ŠAH:

Pojedinačno: Grad Zagreb, Virovitičko-podravska i HVIDRA-a HR HB.

Poredak postava: Nediljko Đekić (HVIDRA HR HB), Željko Žuti (Virovitičko podravska) i Franjo Vidalina (Virovitičko-podravska)

ŠPORTSKI RIBOLOV:

Pojedinačno sektor A: Krešo Miočević Šibensko–kninska), Augustin Špilek (Primorsko—goranska) i Željko Žeravica (Virovitičko-podravska).

Pojedinačni sektorB: Stanko Vincetić (Varaždinska), Nikola Grgurić (Karlovačka) i Dragana Jovanović (Primorsko-goranska).

Pojedinačni sektor C: Zlatko Milkić (Splitsko-dalmatinska), Ivica Burić (Zadarska) i Hrvoje Pundrić (Sisačko-moslavačka).

pojedinačni – svi sektori: Zlatko Milkić (Splitsko-dalmatinska), Stanko Vincetić (Varaždinska) i Ivica Burić (Zadarska).

Poredak postava : prva Varaždinska, druga Zagrebačka i treći Grad Zagreb.

UTRKA U INVALIDSKIM KOLICIMA: prvi Ivica Vujica (Grad Zagreb), drugi Alen Bračanov (Šibensko- kninska) i Mirko Maleš (HVIDRA –a HVO BH).

Poredak postava: prvi Grad Zagreb, druga Šibensko-kninska i treća HVIDR-HR HB.

VISEĆA KULGA:

Stojeći stav pojedinačno: Željko Habunek (Varaždinska), Miroslav Abramović (Sisačko-moslavačka) Ivica Bartaković (Grad Zagreb).

Sjedeći stav pojedinačno: (Srećko Filipović (Grad Zagreb), Stjepan Repustić (Sisačko –moslavačka ) i Joso Ilijević (Sisačko-moslavačka).

Stojeći stav – ekipno: Sisačko- moslavačka, Varaždinska i Grad Zagreb.

Sjedeći stav – ekipno: Virovitičko-podravska, Grad Zagreb, Koprivničko –križevačka)

Poredak postava: prvi Grad Zagreb, drugi Varaždinska i treća Virovitičko-podravska ž.)

ELEKTRONSKi PIKADO – SLIJEPI:

Pojedinačno: prvi Miroslav Bebek, drugi Dražen Kokotić i treći Mario Karmezen.

KUGLANJE SLIJEPIH: prvi Miro Bičanić, drugi Zoran Čeko i treći Ivica Čabraja.

U hotelu Alem u Baškom Polju, pokale-pehare kapetanima najuspješnijih ekipa županijskih HVIDR-a, kao i one pojedinačne uručili su Josip Đakić (predsjednik HVIDRA-e Hrvatske), Josip Periša (predsjednik Glavnog odbora HVIDRA-e), Ivan Glibota (pričuvni pukovnik i predsjednik HVIDRA-e Makarska) Mato Bubač, predsjednik HVIDR-e Virovitica, Marko Gudelj, predsjednik HVIDR-e Splitsko-dalmatinske županije, Dražen Menčić, pjesnik Mate Karadža, pripadnik 4. gardijske brigade i komodor Ivo Raffanelli, zapovjednik HRM-a, u ime minstre obrane Damira Krstičevića. U petak, u „disciplini utrka u kolicima“, medalje su pobjednicima uručili župan Blaženko Boban, izaslanik Predsjednice Republike Hrvatske, ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved i Miljenko Filipović, umirovljeni-general bojnik Hrvatske vojske i izaslanik predsjednika Hrvatskog sabora.7

Svečanost je zatvorio predsjednik HVIDR-e Hrvatske Jospi Đakić, a u glazbenom djelu programa nastupila je makarska kantautorica Zorica Andrijašević Donna i Bend koji su izvedbom „Lijepe naše“ uzveličali svečanost otvaranja i zatvaranja. A nakon dodjele pehara svirana je „Himna ratnih vojnih invalida.“ Zajedničko druženje trajalo je duboko u noć. Animator cjelokupnog program animirao je vrsni voditelj Trpimir Markotić.

 

Dragica Zeljko Selak