Nakon što je osigurao naslov njemačkog prvaka, Bayern Nike Kovača je u dinamičnom finalu Njemačkog kupa (DFB-Pokal), koji je odigran u Berlinu, svladao Leipzig s 3:0. To je prva dvostruka kruna Bavaraca nakon one Pepa Guardiole u sezoni 2015./2016.

Niko Kovač je postao prva osoba u povijesti njemačkog nogometa koja je osvojila dvostruku krunu i kao nogometaš i kao trener, prvi trener koji je slavio u dva Kupa zaredom od Felixa Magatha (2005. i 2006.) te prvi ikada s krunom u kupu dvije godine zaredom s dva različita kluba.

Bila je to sjajna utakmica, a prilike su se nizale kao na tekućoj vrpci. Bolje je počeo Leipzig, no Bayern je protiv treće momčadi Bundeslige poveo 1:0 golom Roberta Lewandowskog u 29. minuti.

U 78. minuti Coman je prevario Klostermanna i zatresao mrežu za 2:0, a u 85. minuti Lewandowski je pobjegao obrani i pored nemoćnog Gulacsyja svojim drugim zgoditkom riješio pitanje pobjednika.