Nogometaši Chelseaja i Arsenala izborili su nastup u finalu Europske lige koje će se održati 29. svibnja na Olimpijskom stadionu u Bakuu!

Chelsea je izborio finale nakon što je u Londonu nakon izvođenja jedanaesteraca pobijedio Eintracht sa 4:3, nakon što su obje utakmice završile rezultatom 1:1, dok je dok Arsenal prošao Valenciju s dvije pobjede. Na svom travnjaku je slavio sa 3:1, a u uzvratu na Mestalli s 4:2.

Chelsea i Eintracht su odigrali čvrstu utakmicu s mnogo trke koja je razriješena tek izvođenjem jedanaesteraca nakon što su obje utakmice razriješene rezultatom 1:1. Chelsea je poveo u 28. minuti golom Rubena Loftusa-Cheeka, a izjednačio je Luka Jović u 49. minuti. Kako više nije bilo golova pitanje putnika u Baku odlučeno je udarcima s bijele točke, a junak je postao Kepa Arrizabalaga obranivši udarce Hintereggera i Paciencia, dok je Kevin Trapp obranio samo jedan kazneni udarac, i to kapetanu Azpilicueti.

Mateo Kovačić je odigrao cijeli susret za domaći sastav, dok je Ante Rebić za goste igrao do 93. minute.

Chelsea će drugi put u povijesti igrati u finalu Europske lige. Do finala je londonski sastav stigao i 2013. godine, kada je u završnom susretu u Amsterdamu pobijedio Benficu.

Londonski sastav je ovom utakmicom produžio i rekordni niz bez poraza u Europskoj ligi na 17 utakmica. Posljednji poraz 'Bluesi' su doživjeli 11. travnja 2013. na gostovanju kod Rubina (2:3), no prošli su dalje jer su u prvoj utakmici slavili s 3:1. Eintracht je lovio prvo europsko finale u posljednjih 39 godina nakon što je davne 1980. osvojio Kup Uefe protiv Borussije Moenchengladbach.

U drugom susretu večeri Arsenal je na gostovanju pobijedio Valenciju sa 4:2 i tako potvrdio pobjedu od 3:1 iz prve utakmice igrane u Londonu. Nakon što je prošle sezone zapeo u polufinalu izgubivši od Atletico Madrida, Arsenal je ove godine otišao korak dalje.
Englezi će tako imati sva četiri predstavnika u finalima europskih kupova jer će u završnom susretu Lige prvaka 1. lipnja u Madridu igrati Liverpool i Tottenham.