U 32. kolu Bundeslige vodeći Bayern, koji je u prošlom kolu kod predzadnjeg Nürnberga odigrao 1:1, sada je ugostio posljednjeplasirani Hannover i slavio je 3:1 zgodicima Lewandowskog (27), Goretzke (40) i Ribéryja (84).

Posebna priča na utakmici bio je napadač Hannovera Brazilac Jonathas. On je ušao na početku drugog poluvremena, u 51. minuti je smanjio na 2:1 iz kaznenog udarca, a onda je isključen u 55. minuti nakon što je dobio dva žuta kartona u razmaku od samo tri minute.

Hertha je kod kuće dobila Stuttgart 3:1, a počasni zgoditak za goste zabio je Mario Gomez u 70. minuti na asistenciju lijevog braniča Borne Sose, koji je odigrao cijeli susret.

Borussia Mönchengladbach i Hoffenheim odigrali su 2:2, a hrvatski napadač Andrej Kramarić, koji je igrao do 75. minute za Hoffenheim, bio je jedan od najboljih pojedinaca u svojoj momčadi. U prvom poluvremenu imao je tri prigode, u 23., 30. i 40. minuti, ali je vratar zaustavio njegove udarce, a u 70. minuti bio je neprecizan iz stopostotne prigode.

Hrvatski veznjak Josip Brekalo opet je bio na klupi Wolfsburga, koji je dobio Nürnberg sa 2:0.

Nogometaši Borussije Dortmund mogli su se vratiti na dva boda zaostatka za vodećim Bayernom, ali su prokockali vodstvo od 2:0. Borussija je u gostima kod Werdera povela golom američkog Hrvata Christiana Pulišića u 6. minuti, a na 2:0 povisio je Paco Alcacer u 41. minuti iz slobodnog udarca.

No, u posljednjih 20 minuta susreta igrači Borussije "častili" su domaćine. Prvo je katastrofalno pogriješio vratar Roman Bürki, kojemu je Kevin Möhwald u 70. minuti zabio kroz noge, a potom je 40-godišnji Peruanac Claudio Pizarro u 75. pogodio za konačnih 2:2. Bio mu je to četvrti prvenstveni zgoditak ove sezone, a sa 196 golova Pizarro je na šestom mjestu najboljih strijelaca Bundeslige svih vremena.

Bayern sada ima četiri boda više u odnosu na drugoplasiranu Borussiju Dortmund. Do kraja prvenstva Bayern igra u gostima sa Leipzigom, te u zadnjem kolu dočekuje Eintracht Frankfurt, dok Borussia Dortmund dočekuje Fortunu Düsseldorf i u zadnjem kolu ide u goste kod Borussije Mönchengladbach.