Nogometaši Liverpoola i Tottenhama polufinalisti su Lige prvaka nakon uzvratnih utakmica četvrtinala u srijedu. Liverpool je u gostima kod Porta pobijedio s 4:1 i s ukupnih 6:1 prošao dalje. U utakmici punoj preokreta u Manchesteru Tottenham je izgubio od domaćina Cityja s 4:3, ali je zahvaljujući pobjedi 1:0 na svom terenu izborio polufinale Lige prvaka.

Strijelci su za City bili Raheem Sterling (4, 21), Bernardo Silva (11) i Sergio Aguero (59), a za Tottenham su zabili Son Heung Min (7, 10) i Fernando Llorente (73).

U 93. minuti Sterling postiže gol za prolaz i veliko slavlje, ali ga turski sudac i VAR poništavaju zbog igranja rukom u samom začetku akcije. Guardiola i njegovi igrači bili su u polufinalu 20-ak sekundi, a onda je gol poništen i to je bio kraj!

Trener Manchester Citjya Pep Guardiola izjavio kako će se njegova momčad dići nakon teškog i dramatičnog ispadanja iz Lige prvaka.

- To je okrutno, ali što je - tu je, moramo to prihvatiti, rekao je Guardiola nakon utakmice. - Nakon 20 minuta vodili smo 3:2, imali smo mnogo prilika u drugom dijelu da zabijemo. Nažalost, završilo je loše po nas, ali čestitam Tottenhamu i želim im sreću u polufinalu, rekao je.

Liverpool je u kišnom Porto došao do polufinala golovima Sadia Manea (28), Mohameda Salaha (65),  Roberta Firmina (77) i Virgila van Dijka (84), dok je za Porto zabio Eder Militao (69)

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije bio u sastavu Liverpoola zbog ozljede.

U polufinalu će igrati Barcelona - Livepool i Tottenham - Ajax.