U četvrtak navečer na rasporedu su bila prva četiri četvrtfinalna dvoboja Europske nogometne lige, a nakon njih u prednosti su uoči uzvrata Benfica i Arsenal sa sigurnim domaćim pobjedama, te Chelsea i Valencia, koji su slavili u gostima.

Benfica je  uz fantastičnu predstavu mladog Joaoa Felixa, koji je ostvario "hat-trick" i asistenciju, pobijedila Eintracht s 4:2, Arsenal je s 2:0 slavio protiv Napolija, Chelsea je 0:1 nadvisio Slaviju u Pragu, a u španjolskom sudaru Vilarreala i Valencije gosti su upisali pobjedu 1:3.

Topnike je u vodstvo doveo Aaron Ramsey u 15. minuti nakon lijepe timske akcije domaćina na asistenciju Ainsleyja Maitland-Nilesa, a u 25. minuti Kalidou Koulibalyi skreće udarac Lucasa Torreire u vlastitu mrežu u 25. minuti za konačnih 2:0.

Najbolju priliku Napoli je imao u 73. minuti, kada je Zielinski promašio nemoguće nakon sjajnog proigravanja Lorenza Insignea.

Benfica, koja je u osmini finala izbacila hrvatskog prvaka Dinamo, ugostila je Eintracht te je pobijedila s 4:2 uz fantastičnu predstavu mladog Joaoa Felixa. Benfica je na Luzu nanijela Eintrachtu prvi poraz ove sezone u Europskoj ligi, ali i prvi poraz u posljednjih 16 utakmica u svim natjecanjima. Posljednju utakmicu njemački sastav je izgubio 22. prosinca prošle godine od Bayerna u prvenstvu.

Joao Felix je domaćine doveo u vodstvo s bijele točke u 21. minuti. Kazneni udarac dosuđen je jer je Evan N'Dicka sapleo Gedsona Fernandesa, a bio je pritom posljednji čovjek obrane. N'Dicka je odmah dobio i crveni karton, što je bio vjerojatno ključni trenutak utakmice, pa su gosti ostali s igračem manje. Usprkos tome izjednačio je igrač Benfice na posudbi u Eintrachtu Luka Jović na asistenciju Ante Rebića u 40. minuti, no samo tri minute kasnije Joao Felix sjajnim udarcem s 20-ak metara vraća Benficu u vodstvo.

Ruben Dias na nabačaj Felixa glavom je zatresao mrežu za 3:0 u 50. minuti, a četiri minute kasnije Benficin sjajni mladi napadač Joao Felix na asistenciju Alexa Grimalda povisuje na 4:1, čime je kompletirao svoj "hat-trick".

Eintracht je ipak uspio zabiti drugi gol za 4:2 i nadu uoči uzvrata, a strijelac je u 72. minuti bio Goncalo Paciencia, koji je ušao u igru samo četiri minute ranije umjesto Rebića, koji je bio u početnoj postavi Nijemaca. Paciencia je loptu u mrežu poslao glavom na nabačaj Jonathana de Guzmana.

Benfica je ovom pobjedom produžila niz bez domaćeg poraza u Europskoj ligi na čak 22 utakmice ostvarivši pritom 19 pobjeda i tri remija. Filip Krovinović nije nastupio za Benficu.

U Pragu kod Slavije gostovao je Chelsea, koji je pobijedio s 0:1 golom Marcosa Alonsa u 86. minuti.

Hrvatski nogometaš Mateo Kovačić  krenuo je u gostujućim redovima od prve minute i igrao do 68. minute, kada ga je zamijenio N'Golo Kante.

U dvoboju Villarreala i Valencije gosti su upisali pobjedu 1:3.

Santiago Caseres srušio je u petoj minuti Goncala Guedesa. Loptu je na bijelu točku stavio Daniel Parejo, obranio je Andres Fernandez, no na odbijenu loptu prvi je natrčao Goncalo Guedes i poslao je u mrežu za vodstvo gostiju 0:1 u šestoj minuti. Na 1:1 izjednačio je u 36. minuti Santi Cazorla iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Ezequiel Garay prekršajem na Vicenteu Iborri.

Ipak, u završnici Valencia je krenula u napad ito joj se isplatilo. Daniel Wass uspio je u prvoj minuti sudačke nadoknade zabio nakon odličnog dodavanja Josea Gaye, a onda je Guedes upisao svoj drugi gol, u trećoj minuti sudačkog dodatka zabio je za konačnih 1:3!

"Žuta podmornica" i "Šišmiši" su Europi igrali i 2004. godine, i to u polufinalu tadašnjeg Kupa UEFA-e, a Valencija je u dvije utakmice slavila s 1:0. Presudio je tada gol Miste iz jedanaesterca u 16. minuti uzvratnog ogleda. Valencija je potom u finalu pobijedila Marseille s 2:0 osvojivši svoj drugi europski trofej nakon pobjede u Kupu kupova 1980. godine.