Hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je Azerbajdžan s 2:1 (1:1) u susretu prvog kola skupine E kvalifikacija za odlazak na Europsko nogometno prvenstvo 2020. godine.

U dvoboj protiv Azerbajdžana Hrvatska je ušla kao apsolutni favorit, ali u prvih pola sata susreta to ničim nije opravdala.

Gosti su poveli zgoditkom  Ramila Šejdajeva u 19. minuti, a u 44. minuti poravnao je Borna Barišić. Potpuni preokret i zasluženu pobjedu nakon potpune dominacije u drugom poluvremenu osigurao je prelijepim udarcem u 79. minuti Andrej Kramarić.

Istureni napadač Azerbajdžana Šejdajev u 19. je minuti prošao po desnoj strani, neodlučni Ćaleta-Car dopustio mu je da se previše približi našim vratima, a kada je azerbajdžanski napadač ušao u kazneni prostor uputio je iznenadni udarac koji je u čudnoj putanji preletjela Kalinića i od grede se odbila u mrežu.

Hrvatskoj je trebalo desetak minuta da se oporavi od šoka, a onda je uslijedio žestoki pritisak, koji je urodio poravnanjem u 44. minuti. Modrić je izveo osmi korner, Perišić je nadvisio svog čuvara na prvoj vratnici i prebacio loptu u peterac, gdje je Ćaleta-Car pucao na gol, njegov pokušaj Agajev je uspio odbiti, ali samo na nogu Borne Barišića, koji je s metra zakucao loptu u mrežu.

Igra na jedan gol u nastavku ipak je donijela pobjednički zgoditak. Lopta je stigla do Kramarića na lijevoj strani suparničkog kaznenog prostora, a najbolji hrvatski napadač se lažnjakom oslobodio Mamedova i potom preciznim udarcem pogodio suprotni kut za olakšanje kako igrača na terenu tako i navijača na tribinama.

Izbornik Dalić istaknuo je nakon susreta kako je pobjeda danas ipak bila najvažnija.

- Zadovoljan sam, tri boda su najvažnija, malo je bilo teže nego što smo očekivali, ali nije lako kad primiš prvi gol. Mi smo poštedili neke igrače, ali imamo dobar izbor igrača i svima dajemo šansu. Bit će i Brozović i Rebić spremni za zaigrati od prve minute u Mađarskoj. Htjeli smo danas odmoriti i Luku i Raketu, eto nismo to uspjeli, ali imat ćemo tri dana domora, bit će to dosta, rekao je izbornik u izjavi za Novu TV.

U drugom susretu prvog kola ove skupine Slovačka je u Trnavi svladala Mađarsku sa 2:0 (0:0), dok je Wales bio slobodan.

Hrvatska će u drugom kolu u nedjelju gostovati u Budimpešti kod Mađarske.