Nogometaši zagrebačkog Dinama izborili su plasman u osminu finala Europske lige nakon što su na stadionu Maksimir u fantastičnoj atmosferi pred 25.680 gledatelja pobijedili Viktoriju iz Plzena sa 3:0 i tako nadoknadili poraz od 1:2 iz prve utakmice.

Zgoditke za Dinamo zabili su Mislav Oršić (15), Emir Dilaver (34) i Bruno Petković (73), a Viktorija je od 86. igrala s igračem manje nakon što je isključen David Limbersky.

Dinamov strateg je iznenadio sa sastavom. Umjesto Gojaka priliku je dobio Šunjić, a mjesto u prvom sastavu dobio je i Moharrami, kojemu je ovo bio debi za Dinamo u Europi. Mladi Iranac je zaigrao umjesto Stojanovića koji je propustio utakmicu zbog žutih kartona.

- Od prve do zadnje minute smo kontrolirali utakmicu, bili smo bolji i zasluženo smo slavili. Iza nas je 90 minuta velike borbe. Našli smo dobar balans između agresivnosti i uživanja. Od prve do zadnje minute smo kontrolirali utakmicu, bili smo bolji i zasluženo smo slavili

kazao je trener zagrebačkog Dinama Nenad Bjelica nakon što je hrvatski prvak izborio plasman u osminu finala Europske lige.

Dinamo će ime idućeg protivnika doznati već danas kada je u Nyonu ždrijeb osmine finala. Prva utakmica iduće runde je 7. ožujka, a uzvrat je sedam dana kasnije.