U prvom susretu osmine finala nogometne lige prvaka Atletico Madrid je na svom stadionu pobijedio Juventus sa 2:0, dok je u drugom susretu večeri Manchester City na gostovanju pobijedio Schalke sa 3:2 nakon što je gubio sa 1:2.

Pobjedu Atleticu donijeli su Jose Maria Gimenez golom u 79. minuti, te Diego Godin u 84. minuti.

Bila je to sasvim očekivano tvrda utakmica, s mnogo žustrine i nervoze. No, Atletico je bio bolji i zasluženo je pobijedio. "Los Colchonerosi" su postigli dva gola, još jedan im je poništen nakon pregleda VAR-om, a imali su i dva zicera.

Mario Mandžukić je protiv svog bivšeg kluba odigrao cijeli susret. Nikola Kalinić nije nastupio za domaći sastav.

Uzvrat je 12. ožujka u Torinu.

U drugom susretu Manchester City je na gostovanju pobijedio Schalke sa 3:2 nakon što je na poluvremenu gubio 1:2. Gosti su poveli, Schalke je u završnici prvog dijela okrenuli rezultat, no City je u nastavku s igračem manje zabio dva gola za pobjedu 3:2.

City je u posljednjih 14 susreta upisao 13 pobjeda i poraz od Newcastle Uniteda, dok je Schalke u zadnjih 11 susreta zabilježio samo tri pobjede. Schalke je dobio samo tri od zadnjih devet domaćih utakmica LP, a pritom je primio čak 21 gol.

Uzvratna utakmica je 12. ožujka u Manchesteru.