U susretu petog kola D skupine Europske lige nogometaši Dinama su u "vrućem" Istanbulu odigrali 0:0 protiv Fenerbahčea i osigurali prvo mjesto u skupini i prije zadnjeg kola.

Premda je domaćin dominirao već dio utakmice Modri su uspjeli sačuvati svoju mrežu i ostvariti cilj, a u drugom poluvremenu su bili i znatno konkretnija momčad.

U 65. minuti kontakt Olma i Isle sudac nije okarakterizirao kaznenim udarcemza Dinamo, a u 72. minuti Gojak je zabio zgoditak, ali ga je austrijski sudac poništio zbog navodnog prekršaja. U 87. minuti Stojanović iskosa pogađa vratnicu domaćina.

Dinamo je ovim remijem produžio niz bez poraza u Europskoj ligi na deset utakmica, ostvarivši pritom šest pobjeda i četiri neodlučena ishoda.

U drugom susretu iz ove skupine Anderlecht i Spartak Trnava su također odigrali bez golova. Ivan Santinii Antonio Milić nisu nastupili za belgijski sastav.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 13 bodova, Fenerbahče ima osam bodova i osigurao je prolaz, Spartak ima četiri boda, dok je Anderlecht ostao na začelju s dva boda.

U posljednjem kolu 13. prosinca Dinamo će ugostiti Anderlecht, dok se u drugom susretu sastaju Spartak i Fenerbahče.