Nogometaši Borussije Dortmund, Schalkea, Bayer Leverkusena, Bayerna i RB Leipziga izborili su plasman u osminu finala njemačkog nogometnog Kupa.

Najuvjerljiviju predstavu večeri pružio je Bayer koji je na gostovanju pobijedio Borussiju Moenchengladbach sa 5:0. 'Apotekari' su u prošlom kolu zabili šest golova na gostovanju kod Werdera (6:2), a sada pet protiv Borussije, a među strijelce se upisao i hrvatski nogometaš Tin Jedvaj.

Borussija Dortmund je pobijedila drugoligaša Union Berlin sa 3:2, a pobjednički zgoditak domaćin je postigao u 120. minuti. Strijelci za domaći sastav bili su Christian Pulisic (40), Max Philipp (73) i Marco Reus (120-11m), dok je oba gola za Union Berlin zabio Sebastian Polter (63, 88).

U jednom od derbija kola RB Leipzig je pobijedio Hoffenheim sa 2:0, a oba gola je zabio Timo Werner (48, 56). Andrej Kramarić je za goste igrao cijeli susret.

Schalke je na gostovanju pobijedio Koln boljim izvođenjem jedanaesteraca 6:5 nakon što je susret završio 1:1. Koln je poveo u 43. minuti golom Cordobe, a izjednačio je Nabil Bentaleb iz kazenog udarca u 88. minuti.

Werder nije imao problema protiv četvrtoligaša Weiche Flensburg pobijedivši sa 5:1.

Bayern je na gostovanju pobijedio četvrtoligaša Rdinghausen sa 2:1. Momčad Nike Kovača je povela golovima Sandra Wagnera (8) i Thomasa Mullera (13-11m), a za domaćine je zabio Linus Meyer u 49. minuti.