U susretu 2. kola D skupine Europske lige Dinamo je u Bruxellesu pobijedio Anderlecht sa 2-0 upisavši i drugu pobjedu u skupini čime su 'modri' napravili veliki korak prema 'europskom proljeću' koje Dinamo čeka od 1970. godine.

Dinamo je do tri boda došao zgodicima  Izeta Hajrovića iz jedanaesterca u 19. minuti i Amera Gojaka u 69. minuti. Obje momčadi su utakmicu završile s desetoricom igrača jer su crvene kartone dobili Ognjen Vranješ (46) i modri branič Kevin Theophile (90+2).

U 17. minuti Petkovića je u kaznenom prostoru srušio Vranješ, a sudac je dosudio kazneni udarac koji je Izet Hajrović pretvorio u gol.

U 68. minuti Dinamo realizira nadmoć i brojčanu prednost - udarac Gojaka s 16 metara u mrežu skreće veznjak domaćih Makarenko za vodstvo gostiju od 2-0.

Za momčad Anderlechta su svih 90 minuta igrali hrvatski nogometaši Ivan Santini i Antonio Milić uklopivši se u sivilo belgijskog sastava.

U drugom susretu iz ove skupine Fenerbahče je pobijedio Spartak iz Trnave sa 2-0, a oba gola zabio je Islam Slimani (52, 69).

Na ljestvici vodi Dinamo sa šest bodova, Fenerbahče i Spartak imaju po tri boda, dok je Anderlecht na začelju skupine bez bodova.

Idući nastup Dinamo ima 25. listopada kada gostuje u Trnavi kod Spartaka u susretu koji će se igrati pred praznim tribinama jer je slovački klub kažnjen. U drugom susretu sastaju se Anderlecht i Fenerbahče.