Najveće iznenađenje 2. kola Lige prvaka dogodilo se u Moskvi gdje je CSKA svladao europskog prvaka Real Madrid s 1:0, a pobjednički zgoditak zabio je Nikola Vlašić.

Splićanin,  koji je u prvom kolu Lige prvaka u Plzenu zabilježio zgoditak i asistenciju, je u 2. minuti iskoristio petljanje Varanea i preciznim udarcem "probio" Navasa, što je u konačnici bilo dovoljno za veliku pobjedu.

-Bila je to vjerojatno najveća utakmica u mojoj karijeri. Da li Everton žali što me poslao na posudbu? Nisam igrao pa sam došao u CSKA, sretan sam što sam ovdje i igram u velikim utakmicama poput ove. Znali smo da su oni najbolja momčad na svijetu, ali smo vjerovali da ih možemo pobijediti i to smo zasluženo napravili - objasnio je 20-godišnji Vlašić.

Luka Modrić je susret počeo na klupi, ušao je u 58. minuti, a tri minute prije kraja je i on propustio veliku prigodu za postizanje zgoditka.

-Nismo u krizi, ali ne igramo na razini na kojoj bismo trebali. Nema dvojbe da ćemo se vratiti na pobjedničke staze. Što se utakmice tiče, CSKA je pokazao da su veoma dobro organizirana momčad i imaju vrlo dobre igrače. Iskoristili su svoje šanse, a mi svoje nismo - rekao je Modrić nakon poraza od CSKA.

U drugoj utakmici ove skupine Roma je s čak 5-0 slavila na Olimpicu protiv Viktorije Plzen, a tri gola Česima je zabio Edin Džeko.

Hoffenheim je u skupini F na domaćem terenu protiv favoriziranog Manchester Cityja izgubio 1-2. U drugom susretu ove skupine Lyon, koji je u prvom kolu šokirao Manchester City pobijedivši na Etihadu 2-1, odigrao je 2-2 kod kuće protiv Šahtara.

U skupini H talijanski prvak Juventus je, bez kažnjenog Cristiana Ronalda, kod kuće svladao švicarski Young Boys 3-0. Manchester United je u drugom susretu ove skupine dočekao Valenciju na Old Traffordu. Završilo je razočaravajućih 0-0, što je još jedan udarac za Josea Mourinha.

U skupini E Bayern u Muenchenu nije uspio pobijediti Ajax (1-1), dok je Benfica u Ateni slavila kod AEK-a. Momčad Nike Kovača je u ozbiljnoj krizi, a Bavarci su na utakmici s Ajaxom imali i dosta sreće jer je nizozemska momčad propustila veliki broj prigoda za postizanje zgoditka.