Hrvatska nogometna reprezentacija poražena je na otvaranju Lige nacija u Elcheu, protiv Španjolske, sa 6:0, što je najteži poraz Vatrenih u povijesti.

Hrvatska je odlično ušla u utakmicu. U prvih 20 minuta visokim presingom su iznenadili domaćine. Takva igra stvorila je tri sjajne prigode koje su promašili Rakitić, Santini i Perišić. No potom je u 19. minuti uslijedila ozljeda Šime Vrsaljka, raspad sustava i katastrofa nedostojna svjetskih doprvaka.

U nastavku, Hrvatska je od 24. do 35. minute primila tri zgoditka. Vatreni su se raspali i već tada je bilo jasno kako je ova utakmica izgubljena, ne samo zbog rezultata već i zbog potpunog raspada sustava igre i nemoći koju smo u tim trenucima pokazivali.

Zgoditke za španjolsku izabranu vrstu zabili su Saul Niguez (24), Marco Asensio (33), Lovre Kalinić (35-ag), Rodrigo (49), Sergio Ramos (57) i Isco (70).

Posebno je za igru bio raspoložen Modrićev suigrač iz Reala, Asensio, koji je nam je zabio dva gola, jer je Kalinić zatresao svoju mrežu nakon njegovog udarca, te upisao i dvije asistencije.

-Jako dobri smo bili prvih 20 minuta, tri stopostotne šanse, a nakon toga i ozljede Vrsaljka smo jednostavno nestali s terena. Ni duela ni agresije, jednostavno raspad sistema. Nakon tih 20 minuta smo se raspali, nismo bili niti sjena onog što smo bili prije. Moramo znati da je to problem. Nažalost, ogroman je ovo poraz, jako jako teško je ovo za nas. Rekao sam da moramo dalje ići i kroz utakmice stvarati neke stvari - rekao je nakon debakla izbornik Dalić.

Louis Enriqu: Ugasili smo momčad koja ima Modrića i Rakitića

Španjolski izbornik Louis Enrique bio je jako zadovoljan igrom svoje momčadi.

-Teško je odigrati ovakvu utakmicu protiv momčadi kakva je Hrvatska. Na početku susreta su oni mogli zabiti gol, ali nakon toga smo mi bili superiornija momčad. Sve je bilo fantastično. Počeli smo uplašeno, ali nakon toga smo mi bili briljantni i zabili prekrasne pogotke. Zadovoljan sam i drugim stvarima, ne samo rezultatom. Brz, okomit nogomet, sjajno kretanje, snažna igra, odlično snalaženje u međulinijskom prostoru, Ramosove promjene strane, ulasci s krila, Asensio s golčinama i dodavanjima, Rodrigova brzina, Busquetsova proigravanja, Ceballosova igra između linija i način na koji je zatvorio Modrića... Ma gotovo sve mi se svidjelo. Ugasili smo momčad koja ima Modrića i Rakitića - rekao je španjolski izbornik nakon uvjerljive pobjede.

Prije utakmice održana je i mala ceremonija u čast 100-tog reprezentativnog nastupa Ivana Rakitića.

Furiji je ovo druga pobjeda u skupini 4 nakon što je u subotu u Londonu porazila Englesku (1:2) i nakon dvije utakmice ima šest bodova istaknuvši tako glavnu kandidaturu za prvo mjesto, dok će Hrvatska i Engleska u međusobnim susretima razriješiti pitanje tko će preseliti u niži rang natjecanja.

Idući nastup Hrvatska ima 12. listopada kada će na praznoj Rujevici ugostiti Englesku.