Nogometaši PSV Eindhovena slavili su na gostovanju protiv BATE Borisova 3:2 u prvom susretu završne runde kvalifikacija za plasman u Ligu prvaka, dok su postale dvije utakmice završile bez pobjednika. Benfica i PAOK su odigrali 1:1, dok su Crvena zvezda i RB Salzburg bez zgoditaka.

BATE je poveo u devetoj minuti golom Jassea Tuominena, a poravnao je Gaston Pereiro iz jedanaesterca u 35. minuti. Nizozemci su okrenuli rezultat u 61. minuti zgoditkom Hirvinga Lozana s 20-tak metara. U 88. minuti je Aleksander Hleb poravnao, no već u sljedećoj minuti PSV je stigao do novog vodstva zgoditkom Donyella Malena.

Benfica i PAOK su u Lisabonu odigrali 1:1. Portugalski sastav je poveo u posljednjim trenucima prvog dijela iz jedanaesterca kojeg je realizirao Pizzi.  PAOK je poravnao u 76. minuti zgoditkom Warde.  Hrvat Filip Krovinović se još nije oporavio od teške ozljede koljena i nije nastupio za Benficu.

Jedina utakmica u kojoj nije bilo golova bio je ogled Crvene zvezde i RB Salzburga. Utakmica je igrana pred praznim tribinama jer je Crvena zvezda kažnjena s dvije domaće europske utakmice bez gledatelja i 72.000 eura zbog rasističkog ponašanja navijača za vrijeme protiv Suduve. Salzburg je bio nešto opasniji, no utakmice je završila bez pravih prigoda.

Za austrijski sastav je cijeli susret igrao Marin Pongračić, hrvatski nogometaš koji je rođen u Landshutu, a prve nogometne korake je napravio u 1860 Munchenu.

Uzvratni susreti su 29. kolovoza.

Nogometaši PSV Eindhovena slavili su na gostovanju protiv BATE Borisova 3:2 u prvom susretu završne runde kvalifikacija za plasman u Ligu prvaka, dok su postale dvije utakmice završile bez pobjednika. Benfica i PAOK su odigrali 1:1, dok su Crvena zvezda i RB Salzburg bez golova.

BATE je poveo u devetoj minuti golom
Jassea Tuominena, a izjednačio je Gaston Pereiro iz jedanaesterca u 35. minuti. Nizozemci su okrenuli rezultat u 61. minuti zgoditkom Hirvinga Lozana s 20-tak metara. U 88. minuti je Aleksander Hleb poravnao, no već u sljedećoj minuti PSV je stigao do novog vodstva zgoditkom Donyella Malena

Benfica i PAOK su u Lisabonu odigrali 1:1. Portugalski sastav je poveo u posljednjim trenucima prvog dijela iz jedanaesterca kojeg je realizirao
Pizzi.  PAOK je poravnao u 76. minuti zgoditkom Warde.  Hrvat Filip Krovinović se još nije oporavio od teške ozljede koljena i nije nastupio za Benficu.