Nogometaši Osijeka nisu se uspjeli plasirati u 3. pretkolo Europske lige, oni su u uzvratnom susretu 2. pretkola na gostovanju kod škotskog Rangersa na Ibrox Parku u Glasgowu, pred 50.000 gledatelja, odigrali 1:1 (0:0).

Domaći su poveli zgoditkom mladog hrvatskog igrača u redovima Rangersa Nikole Katića u 53. minuti, a na 1:1 poravnao je kapetan Osijeka Borna Barišić u 89. minuti.

Prva utakmica prije tjedan dana u Osijeku završila je pobjedom Rangersa od 1:0, pa je škotski velikan prošao dalje s ukupnih 2:1.

Menadžer Rangersa Steven Gerrard bio je zadovoljan s predstavom svoje momčadi. Osobito je nahvalio strijelca  Hrvata Nikolu Katića.

-On stalno prijeti, visok je momak, pokazuje da želi ići naprijed, a zabio je gol koji se pokazao iznimno važnim za nas - zaključio je Gerrard.