Nogometaši Hajduka u prvoj su utakmici 2. pretkola Europske lige pred 26.000 gledatelja na Poljudu svladali Slaviju iz Sofije 1:0 golom Ahmeda Saida u 79. minuti.

Hajduk je većim dijelom utakmice napadao, no teško je pronalazio put ka vratima obrambeno dobro organiziranih gostiju. S druge, strane bugarski je sastav svaki puta kada bi uspio prijeći sredinu terena ozbiljno zaprijetio splitskim vratima.

Trener Hajduka Željko Kopić istaknuo je kako nije bilo lako igrati protiv takvog protivnika. Ipak, uvjeren je Kopić kako će Splićani proći u sljedeću fazu natjecanja.

-U prvom poluvremenu imali smo određene probleme s posjedom i tempom, previše smo lopti usmjeravali prema nazad jer smo tražili siguran pas. U nastavku smo uveli Saida i Tomu, protivnik je malo kondicijski pao i smatram da smo mogli zabiti još neki pogodak. Pokazali smo da smo kvalitetnija momčad i uvjeren sam da ćemo izboriti prolaz u sljedeći krug - rekao je Kopić nakon utakmice.

Uzvratna utakmica igrat će se u Sofiji za tjedan dana.

Bolji iz ogleda Hajduka i Slavije u 3. pretkolu igrat će protiv boljeg iz susreta između slovenskog Rudara iz Velenja i rumunjskog FCSB-a. U prvoj utakmici u Velenju FCSB je bio bolji 2:0.

Poraz Osijeka

Nogometaši Osijeka u prvoj su utakmici 2. pretkola Europske lige u Gradskom vrtu izgubili od škotskog velikana Glasgow Rangersa sa 0:1. Jedini zgoditak na utakmici postigao je Alfredo Morelos u 18. minuti.

Trener Osječana Zoran Zekić smatra da Osijek nije bez šansi za prolazak s obzirom na prikazanu igru i brojne neiskorištene prilike.

-Što reći, ne mogu zaista prigovoriti ništa svojim igračima. Upravo sam pogledao i statistiku utakmice. Imali smo 17 udaraca prema golu, a oni samo tri. Izveli smo 13 kornera, a oni samo tri. Imali smo dosta šansi i polušansi, no bili smo u završnici malo nemirni, a gol smo dobili na njihovo iskustvo i neiskutvo Lončara. To mi daje veliki poticaj za dalje i odigrat ćemo hrabro u Škotskoj. Sad barem znamo da im moramo zabiti dva gola i ja sam siguran da im možemo gore zapaprit. Mislim da su šanse 50:50 iako su Rangersi rezultatski u prednosti. Mi moramo gore samo napraviti ono što nismo ovdje, a to je zabiti gol - rekao je Zekić.

Uzvratni susret na rasporedu je u Glasgowu za tjedan dana.