U prvom susretu drugog pretkola nogometne Lige prvaka Dinamo je na stadionu Maksimir pred 10.000 gledatelja pobijedio Hapoel Be'er Shevu sa 5-0 i praktički nakon prve utakmice osigurao plasman u treće pretkolo elitnog natjecanja 'Starog kontinenta'.

Zgoditke za hrvatskog prvaka zabili su Izet Hajrović (22), Mislav Oršić (28), Arijan Ademi (51, 62) i Armin Hodžić (83).

Trener Dinama Nenad Bjelica nije skrivao zadovoljstvo igrom svoje momčadi, ali i publikom.

-Bili smo bolja momčad i zaslužili smo pobjedu. Na početku smo se trebali priviknuti na ono za što se nismo pripremali, igrali su u 3-4-1-2 sistemu, to nam je stvaralo dosta problema u ofenzivi i defenzivi. Nakon prvoga gola otvorila se utakmica i sve je izgledalo bolje. Znali samo da ćemo, ako budemo dobri u defenzivi, imati šanse u ofenzivi. Veliki dio šansi smo iskoristili, možda je u drugom poluvremenu bilo par situacija u kojima smo mogli bolje reagirati. Zadovoljan sam igrom i borbom, ostavili smo srce na terenu i želim da svaka iduća utakmica bude ovakva. Zahvalio bih publici koja je od prve do zadnje minute živjela s momčadi, puno sam čuo o toj lošoj atmosferi u Dinamu, danas sam doživio predivnu atmosferu u Dinamu i želim da tako bude i ubuduće - rekao je strateg Modrih nakon susreta.

Uzvratni susret je 31. srpnja u Beershebi.