Hrvatski vaterpolisti plasirali su se u polufinale Europskog prvenstva svladavši u Barceloni Crnu Goru s 9:7 (1:2, 1:2, 4:2, 3:1).

Svjetski prvaci su teškom mukom izborili polufinale, u kojem ih čekaju branitelji naslova i olimpijski prvaci Srbi. Crnogorci su agresivnom igrom vodili veći dio utakmice i sa dva razlike, no izabranici Ivice Tucka su uspjeli serijom 5:0 krajem treće i početkom zadnje četvrtine preokrenuti rezultat i doći do pobjede i prolaza među četiri najbolje europske momčadi.

"Barakude" su posebno dobro odigrali zadnju četvrtinu u kojem su "preplivali" Crnogorce, čija je ogromna agresivnost ipak splasnula nakraju.

-Znali smo da će biti tako jer su oni izvrstan protivnik. Ova pobjeda je samo naš korak prema daljnjem putu. Ovo danas je slika reprezentacije. Rekao sam im na poluvremenu da neće uvijek ići kako bi htjeli, ali pokazali smo kvalitetu, znanje, srce, homogenost i da imamo karakter. Došli smo uzeti zlato. Sada trebamo doći k sebi, ali okrećemo se prema Srbiji - kazao je nakon susreta izbornik Tucak.

Kod Hrvatske je Marko Bijač imao sedam obrana, Ivan Buljubašić je postigao dva, a Anđelo Šetka, Ante Vukičević, Loren Fatović, Andro Bušlje, Marko Macan, Maro Joković i Luka Lončar su se po jednom upisali u strijelce. Vratar Dejan Lazović je upisao 14 obrana, a Aleksandar Ivović, Marko Petković i Mlađan Janović su postigli po dva gola za Crnogorce.

Vaterpolsko polufinale Europskog prvenstva Hrvatska - Srbija igra se u četvrtak u 20.30 sati.