Nogometaši Osijeka plasirali su se u 2. pretkolo Europske lige nakon što su u uzvratu prvog pretkola u Gradskom vrtu pobijedili moldavski Petrocub s 2:1 i s ukupnih 3:2 prošli u sljedeću fazu gdje ih čeka slavni Glasgow Rangers.

Osječani su poveli u 14. minuti pogotkom Roberta Mudražije, a u 22. minuti je za Moldavce izjednačio Ambrose iz kaznenog udarca. U 61. minuti kapetan Osječana Borna Barišić postiže gol za prolaz Osijeka.

Za tjedan dana Osijek dočekuje Rangerse, a uzvrat je za sedam dana u Škotskoj.

Hajduk ide u Bugarsku

Bugarska Slavia iz Sofije bit će Hajdukov suparnik u 2. pretkolu kvalifikacija za Europsku ligu.

Slavia je u 1. pretkolu s ukupnih 3:1 svladala finski Ilves Tampere i tako se plasirala u 2. pretkolo. Bugari su prije tjedan dana slavili u Finskoj s 1:0, a u četvrtak u Sofiji s 2:1.  Oba gol za Bugare dao je Ivanov (36, 56).

Prva utakmica na rasporedu je 26. srpnja na Poljudu s početkom u 20 sati, a uzvrat je sedam dana kasnije u Sofiji.