Nogometaši Hrvatske pobijedili su Senegal sa 2:1 (0:0) u posljednjoj pripremnoj utakmici odigranoj pred odlazak na Svjetsko nogometno prvenstvo u Rusiji.

Gosti su poveli u 48. minuti zgoditkom Sarra, a preokret su donijeli Ivan Perišić i Andrej Kramarić. Perišić je u 63. minuti postigao izjednačujući zgoditak iz slobodnog udarca, a Kramarić je u 78. minuti postavio konačnih 2:1.

Hrvatska u prvom poluvremenu nije uputila nijedan udarac u okvir vrata, a najbolji pokušaj imao je Mario Mandžukić u 7. minuti, kad se Ivan Perišić probio po lijevom boku, uputio oštar ubačaj na 10-ak metara, a naš napadač glavom pucao pokraj gola.

Od 15. minute Senegalci su preuzeli kontrolu lopte i prijetili opasnim kontranapadima.

Na početku drugog poluvremena Sarr je primio dugu i pokraj nemoćnog Subašića pospremio u mrežu za vodstvo gostujuće reprezentacije.

Gol S U razdoblju od 50. do 80. minute izabranici Zlatka Dalića zagospodarili su terenom, a posebno opasan bio je Andrej Kramarić koji je u igru ušao na početku drugog dijela.

U 63. Ivan Perišić je izveo slobodni udarac sa 25 metara. Lopta je u letu pogodila nekog od Senegalaca u živom zidu, promijenila smjer i završila u mreži gostujuće momčadi.

Naši su nogometaši nastavili pritiskati goste i krenuli po pobjedničkizgoditak. Do njega su i došli u 78. minuti. Andrej Kramarić je ušao s lijeve strane u kazneni prostor, sa desetak metara pucao desnom nogom i pogodio Koulibalyja u bloku. No, lopta se ponovno odbila prema Kramariću koji iz voleja, lijevom nogom, pogađa suprotni donji kut.

-Priželjkivao sam pobjedu da s njom odemo u Rusiju. Moja je pogreška što sam prihvatio da igramo u 18 sati i to je bila katastrofa. Prevruće je bilo i preteško. Kramarić nam je puno toga donio. Prespori i pretromi smo bili u prvom dijelu, morali smo reagirati s promjenom igrača. Kramarić je tu najjači, pomogao je okrenuti utakmicu. On nikad nije ispao iz prvih jedanaest, to ovisi o načinu na koji ćemo igrati - rekao je izbornik Zlatko Dalić nakon utakmice.

Senegal je ocijenio kao momčad sličnu Nigeriji.

- Riječ je o momčadi s brzim igračima koji rade probleme. Rekao sam igračima da će igrati blok iz kojeg će se otvarati. Posljednjih pet minuta prvog poluvremena smo se raspali i oni su nam tu napravili tri šanse. Taj je dio bio opasan za nas. Nije bio dobar pritisak. Mislim da sam 15 puta rekao stoperima da se u takvim trenucima ide prema natrag, a oni to nisu napravili. Morat ćemo to ispraviti. Vida se morao povući, a ne krenuti prema naprijed - zaključio je Dalić.

Pred hrvatskim reprezentativcima su sada dva slobodna dana, a u ponedjeljak će iz zagrebačke zračne luke odletjeti prema St. Peterburgu u čijoj će okolici biti smješteni tijekom Svjetskog prvenstva koje otvaraju utakmicom protiv Nigerije 16. lipnja (21 sat) u Kalinjingradu.