Ivo Karlović nije uspio izboriti finale u Houstonu, sa 7:6 (2) i 7:6 (4) u polufinalu ga je zaustavio 56. tenisač svijeta Tennys Sandgren, koji je izborio svoj prvi finale karijere.

Amerikanac je ispustio servis u petom gemu, no oduzeo ga je Karloviću u osmom. Nažalost u sljedećem je Hrvat propustio iskorititi break-loptu pa se krenulo u tie-break, u kojemu je dvaput izgubio servis i Sandgren je poveo.

U drugom setu obrnuti tijek događaja, ali s istim ishodom. U trećem gemu Karlović je sad prvi ispustio početni udarac nakon što je Sandgren iskoristio treću break-loptu, da bi nešto kasnije iskoristio dvije dvostruke pogreške Sandgrena u šestom gemu i  izjednačio na 3:3.

Ogromnu priliku za potpuni povratak imao je Zagrepčanin kod vodstva 5:4, imao je break i set-loptu, ali kad se Amerikanac obranio opet je uslijedila 13. igra, u kojoj je zbog samo jednog ispuštenog početnog udarca Hrvat poražen nakon sat i 40 minuta igre.