Nogometaši Rome senzacionalno su se plasirali u polufinale Lige prvaka nakon što su u uzvratu u Rimu pobijedili Barcelonu s 3:0 (1:0) i nadoknadili zaostatak od 1:4 s prve utakmice na Nou Campu. U drugom uzvratnom susretu četvrtfinala Lige prvaka nogometaši Liverpoola su u gostima kod Manchester Cityja pobijedili sa 2:1, te su također izborili plasmanu u polufinale.

Zgoditke su za Romu postigli Edin Džeko (6), Danielle de Rossi (58-11m) i Konstantinos Manolas (82), a za Barcelonu je cijelu utakmicu odigrao Ivan Rakitić.

Roma je napravila jednu od najvećih senzacija u povijesti Lige prvaka, gotovo ravnu onoj prošlogodišnjoj kada je Barcelona nadoknadila zaostatak od 0:4 protiv PSG-a.

Junak susreta bio je Edin Džeko koji je zabio prvi gol i zaradio jedanaesterac za drugi, dok je vrlo znakovito da su preostala dva gola za Rimljane dali De Rossi i Manolas - igrači koji su nsretno postigli autogolove u prvoj utakmici.

Liverpool ponovo slavio protiv Manchester Cityja

U drugom uzvratnom susretu četvrtfinala Lige prvaka nogometaši Liverpoola su u gostima kod Manchester Cityja pobijedili sa 2:1, te su izborili plasmanu u polufinale, jer su i u prvoj utakmici slavili sa 3:0.

Nogometaši Cityja poveli su već u 2. minuti. Stoper gostiju Virgil van Dijk na svojoj polovici je pogriješio, lopta je presječena, a iz polukontre Gabriel Jesus, na dodavanje Raheema Sterlinga, zabija za 1:0.

Nade Cityja potopio je u 56. minuti Mohamed Salah. No, glavninu posla odradio je Sadio Mane, a Salah je samo pospremio loptu u mrežu za 1:1. A u 77. minuti još jedan gol Liverpoola. Stoper Cityja Otamendi poklonio je loptu Robertu Firminu koji rutinirano trese mrežu.