Mario Hezonja i Ivica Zubac imali su vrlo dobre nastupe u pobjedama svojih momčadi, Orlanda i LA Lakersa. Dario Šarić propustio je treću utakmicu zaredom zbog ozljede oka.

Mario Hezonja igrao je u pobjedi Magica 105:100 nad Dallasom 34 minute i postigao je 12 koševa (šut za dva 4-8, trica 1-6, slobodna bacanja 1-2), uz osam skokova, četiri asistencije, dvije osvojene lopte i tri blokade.

Orlando Magic ostvario je drugu pobjedu u dvije večeri svladavši na svom terenu Maverickse, a 23-godišnji Dubrovčanin je odigrao vrlo svestranu utakmicu. Hezonja je pogodio i dvicu za vodstvo Orlanda 99:96 minutu i pol prije kraja, nakon koje gosti iz Dallasa više nisu uspjeli preokrenuti rezultat. Najefikasniji u sastavu Magica bio je Aaron Gordon sa 20 poena, dok je Jalen Jones sa 16 ubačaja predvodio Mavse koji su igrali bez Dirka Nowitzkog, Harrisona Barnesa i Wesleya Matthewsa.

Ivica Zubac igrao je za LA Lakerse u pobjedi 122:112 nakon produžetka protiv San Antonija 28 minuta i postigao osam koševa (šut za dva 4-6), uz šest skokova, šest asistencija i jednu blokadu.

Košarkaši San Antonio Spursa drugim su porazom u dvije večeri zaredom u Los Angelesu u opasnost doveli nastavak svog 20-godišnjeg uzastopnog pojavljivanja u doigravanju NBA lige.

Zpaženu ulogu u domaćem sastavu imao je i 21-godišnji hrvatski centar. Zubac je na parketu proveo 28 minuta, no važnije od toga je da je igrao u završnici četvrte četvrtine i gotovo čitav produžetak, a za to je vrijeme postigao osam koševa (šut za dva 4-6) uz po šest skokova i asistencija te blokadu.

Dario Šarić propustio je treću utakmicu zaredom, no njegovi Philadelphia 76-ersi produžili su pobjednički niz na 12 uspjeha zaredom 115:108 pobjedom na gostovanju kod Detroit Pistonsa. Osim Šarića, koji ima problema s laktom, kod Sixersa nije bilo niti Joela Embiida zbog ozljede oka.