Nogometaši Real Madrida i Liverpoola plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka.

Prednost iz prve utakmice od 3:1 nad PSG-om, Real Madrid je u uzvratu potvrdio pobjedom 2:1. Parižani su u uzvratu osmine finala na domaćem terenu igrali bez najboljeg igrača, ozlijeđenog Brazilca Neymara.

Iako Real uglavnom igra s trojicom u veznom redu (Modrić, Kroos, Casemiro), trener Zinedine Zidane je u utakmicu krenuo s četvoricom veznjaka. Umjesto tek oporavljenih Modrića i Kroosa, standardnom prvotimcu Casemiru u veznom redu su se pridružili Vazquez, Mateo Kovačić i Asensio. Zahvaljujući njima Real je izgledao puno opasnije.

Dobru igru Real je naplatio u 51. minuti. Asensio je napravio nered po lijevom boku te je uposlio Lucasa Vazqueza, koji je ubacio na drugu stativu, a Cristiano Ronaldo glavom zabija za vodstvo gostiju.

U 69. minuti Asensio je s deset metara pogodio vratnicu. I onda potpuno neočekivano u 71. minuti PSG dolazi do izjednačenja. Nakon smušene reakcije Realove obrane Cavani pogađa mrežu.

No, bio je to samo kratki bljesak, jer u 80. minuti Real zabija novi zgoditak. Casemiro je pucao s 14 metara, lopta je okrznula braniča PSG-a promijenila smjer i završila u mreži.

Kovačić, koji je igrao do 72. minute, pružio je solidnu partiju, dok je Luka Modrić ostao na klupi za pričuve Reala.

-Sjajno je kada pobijedite u tako važnoj utakmici. Pariz igra dobar nogomet i bilo je teško, ali odigrali smo dobru utakmicu i jako smo sretni s pobjedom - rekao je Mateo Kovačić u prvom komentaru nakon pobjede Reala protiv PSG-a.

Liverpool je u uzvratu na svojem Anfieldu odigrao 0:0 s Portom nakon što je u prvoj utakmici u Portugalu engleska momčad slavila 5:0. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu za domaćine.

Redsi su prolazak osigurali već u prvoj utakmici na Dragaou, pa je uzvrat i po intenzitetu, borbenosti i po zalaganju bio samo formalnost i puko odrađivanje posla. Iako Liverpool u subotu očekuje veliki derbi za drugo mjesto protiv Manchester Uniteda, trener Juergen Klopp nije izveo pričuvni sastav, a čak je odlučio uvesti i svojeg najboljeg strijelca Mohammeda Salaha u 74. minuti. Ipak, engleska momčad nije uspjela stići do pobjede, dijelom i zbog sjajnih obrana vratara Porta Ikera Casillasa.