U prvom susretu osmine finala Lige prvaka Šahtar je u Harkivu pobijedio Romu 2:1, dok su u drugom susretu večeri Sevilla i Manchester United odigrali bez golova.

Roma je povela zgoditkom Cengiza Undera u 41. minuti, no Ukrajinci su u nastavku susreta okrenuli rezultat golovima Facunda Ferreyre (52) i Freda (71).

Za Šahtar nije nastupio Darijo Srna koji je u rujnu prošle godine pao na dopinškoj kontroli i njegov slučaj još nije riješen.

Šahtar je već jednom izbacio Romu u osmini finala Lige prvaka i to u sezoni 2010./11. Ukrajinci su u Rimu slavili 3:2, a potom u Donjecku 3:0. Treći zgoditak u uzvratnom susretu zabio je bivši hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva.

Bez zgoditaka u Sevilli

Dvoboj u Sevilli okončan je bez zgoditaka, a Manchester United i njegov trener JoseMourinho može biti itekako sretan tim ishodom jer ih je poraza spasio vratar Davidde Gea.

Sevilla je bila puno bolja, uputili su 24 udarca na vrata Engleza i zaslužili su pobjedu koju im je uskratio španjolski vratar. United je razočarao i morat će se jako namučiti da u Manchesteru izbace uporne Španjolce.

Uzvratne utakmice su 13. ožujka u Rimu i Manchesteru.

U ranije odigranim susretima Juventus i Tottenham su odigrali 2:2, Real Madrid je pobijedio PSG 3:1, Manchester City je u Baselu slavio 4:0, Liverpool je na gostovanju deklasirao Porto 5:0, Bayern je identičnim rezultatom u Munchenu 'razbio' Bešiktaš, dok su Chelsea i Barcelona odigrali 1:1.