Nogometaši Eintrachta, koje predvodi bivši izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Niko Kovač, izborili su plasman u polufinale njemačkog Kupa nakon što su u četvrtfinalnom susretu u Frankfurtu pobijedili Mainz s 3:0.

Domaćin je je poveo u 17. minuti zgoditkom Ante Rebića, nakon velike pogreške gostujućeg vratara Renea Adlera. Mainzov vratar je nespretno reagirao na povratnu loptu što je iskoristio Marius Wolf asistiravši Rebiću, koji je zabio u praznu mrežu za vodstvo 1:0. Bio je to peti Rebićev zgoditak ove sezone, a prvi u Kupu.

Sudbinu Mainza zaokružiili su Alexander Hack, zgoditkom u vlastitu mrežu, te Omar Mascarell zgoditkom u 62. minuti.

Očajno izdanje Mainza zaokružio  je Danny Latza zaradivši crveni karton u 82. minuti.

Schalke je u posljednjem četvrtfinalnom ogledu na svom travnjaku pobijedio Wolfsburg 1:0, a zgoditak odluke zabio je Guido Burgstaller u 10. minuti utakmice. Marko Pjaca je zaigrao od prve minute u redovima domaćina, a zamijenjen je u 76. minuti. Josip Brekalo nije nastupio za Wolfsburg.

Plasman u polufinale Kupa u utorak su izborili Bayern i Bayer Leverkusena.

Ždrijeb parova polufinala je 11. veljače, polufinalni susreti su na rasporedu 17. i 18. travnja, a finale je 19. svibnja na Olimpijskom stadionu u Berlinu.