Nogometaši milanskog Intera preuzeli su vrh ljestvice Serie A nakon što su u 14. kolu, na krilima dvojice hrvatskih reprezentativaca, slavili u gostima kod Cagliarija 3:1.

Marcelo Brozović je postigao drugi zgoditak na utakmici u 55. minuti, samo dvije minute nakon što je ušao u igru. Drugi hrvatski reprezentativac Ivan Perišić asistirao je Mauru Icardiju za prvi gol momčadi iz Milana u 29. minuti.

Za klub sa Sardinije počasni zgoditak je postigao Leonardo Pavoletti (71), a pobjedu je Interu potom osigurao Icardi svojim drugim golom u 83. minuti.

Inter je pobjedom i s 36 bodova nakratko preuzeo vrh od Napolija, koji ima bod manje i utakmicu manje. Cagliari je ostao 13. s 15 bodova.

Dvije asistencije Pjace

Marko Pjaca, nakon duge pauze, upisao je i drugi nastup za mladu momčad Juventusa.

Hrvatski je reprezentativac odigrao cijeli susret i upisao dvije asistencije protiv Sassuoloa u kojem je Juventus slavio 3:2.

Podsjetimo, Pjaca se ozlijedio u ožujku u prijateljskoj utakmici Hrvatske i Estonije u Tallinnu. U 64. minuti susreta stradao mu je prednji križni ligament zbog čega je mjesecima pauzirao.