U derbiju 13. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka i Dinama odigrali 2:2 (1:0), a u dramatičnoj završnici su pala čak tri zgoditka.

Hajduk je do 89. minute vodio s 1:0zgoditkom  Ante Ercega (38) i bio na pragu velike pobjede, da bi Dinamo u dvije minute preokrenuo na 1:2 golovima Filipa Benkovića (89) i Angela Henriqueza (90+1). Triler na Poljudu okončao je u 94. minuti pogodak Ercega s bijele točke.

Bio je to odličan derbi, u kojem je Hajduk potpuno dominirao u prvom poluvremenu, a Dinamo je uzvratio na isti način u drugom dijelu.

Nakon remija i jedni i drugi žalili su za pobjedom.

-Razočaran sam, mislim da smo zalužili puno više po šansama koje smo imali. Sve je bilo spektakularno i bili smo nevjerojatno blizu velikoj pobjedi, ali eto u zadnjim trenucima smo osvojili bod. U prvom dijelu oni su teško prelazili centar, a u drugom su zaigrali inteligentnije, sitnim prekršajima razbijali su našu kombinatoriku. U drugom poluvremenu ipak smo kontrolirali utakmicu, bili smo dobri u koordinaciji zadnje linije sve do zadnjih nekoliko minuta - rekao je trener Hajduka Joan Carrillo.

Trener Dinama Mario Cvitanović također je nezadovoljan.

-U prvom poluvremenu nismo igrali nogomet, bit ću pristojan pa neću reći što sam rekao igračima u svlačionici. Tek u drugom dijelu zaigrali smo muški i nesretan sam što nismo pobijedili. Možda sam prepotentan, što da kažem, ali sretan sam samo s pobjedama. Ono što smo igrali u prvom dijelu Dinamo ne smije igrati. Ne smije jer mi želimo biti prvaci - istaknuo je Cvitanović.

Dinamo je na čelu ljestvice s 31 bodom, ispred Rijeke (25) i Hajduka (24).