U susretu za ostanak u Svjetskoj skupini Davis Cupa hrvatski tenisači su u Bogoti poveli protiv Kolumbije s 2-1 i sada ih ih samo bod dijeli do konačne pobjede.

Hrvatski par Marin Čilić / Nikola Mektić je preokretom slavio protiv Juana Sebastiana Cabala i Alejandra Falle s 5:7, 6:7 (5), 6:4, 6:2, 6:4 nakon četiri sata igre.

U odlučujućem, petom setu nije bilo breaka sve do devetog gema, kada su Marin i Nikola uspjeli oduzeti servis Falli i stigli do šanse da serviraju za meč. Marin je servis odradio bez izgubljenoga poena za veliku pobjedu, koju bi Čilić mogao pretvoriti i u ukupnu pobjedu ukoliko u nedjelju u prvom susretu svlada Santiaga Giralda.

-Slatka pobjeda svakako. Oni su bili jako dobri, ali trebali smo osvojiti već drugi set. Kad nam je proradio retern bili smo jako opasni. Najslađe je bilo to što smo ostali veoma pozitivni unatoč zaostatku 0-2 u setovima. Pokazali smo čvrstoću u ekipi, bili smo složni i motivirani. Pokazali smo veliko srce. Početak meča nije bio najbolji s naše strane, ali smo pronašli pravi način - rekao je nakon meča Marin Čilić.

Podsjetimo, nakon prvoga dana rezultat je bio 1-1.Hrvatsku je u vodstvo doveo Marin Čilić koji je uvjerljivo sa 6:1, 6:4, 6:1 svladao Alejandra Gonzaleza za sat i 50 minuta igre. No, potom je Santiago Giraldo nadigrao Franka Škugora sa 6:4, 4:6, 5:7, 6:4, 6:2 nakon tri sata i 49 minuta igre.

Nastup u Svjetskoj skupini sljedeće godine izborit će reprezentacija koja prva ostvari tri pobjede.