Nakon pobjeda nad Mađarskom i Rumunjskom, hrvatska košarkaška reprezentacija je danas na EuroBasketu sa 76:72 svladala Crnu Goru u trećoj utakmici u skupini C.

Otvorili smo s 15:0, Crnogorci su smanjili na 25:22 i 31:28, no zatvorili smo skok i ponovno se odlijepili te na poluvremenu vodili 43:31. Uoči zadnje četvrtine imali smo 62:52, no minutu do kraja Crna Gora se primaknula na 73:72. Dario Šarić je pogodio važan poen za 75:72, a potom i jedno slobodno bacanje za 76:72 10 sekundi do kraja.Ukrali smo zadnju loptu i upisali pobjedu!

Bojan Bogdanović sa 23 i Dario Šarić sa 14 koševa bili su najefikasniji kod Hrvatske, dok je Tyrese Rice ubacio 22 poena za Crnu Goru.

Hrvatska je s tri pobjede u prva tri kola osigurala jedno od prva tri mjesta u skupini i nastup u osmini finala u Istanbulu u nedjelju, dok je crna Gora pala na omjer pobjeda i poraza 1-2.

Ranije je u susretu 3. kola ove skupine Mađarska svladala Češku sa 85-73 (23-16, 21-17, 22-25, 19-15) i sada obje te reprezentacije imaju omjer 1-2, dok će od 19.30 sati igrati Rumunjska (0-2) i Španjolska (2-0).

Hrvatska će u 4. kolu u utorak igrati protiv Španjolske od 16.45 sati.