Nogometaši zagrebačkog Dinama, Hajduka i Osijeka nisu se uspjeli plasirati u Europsku ligu.

Nogometaši zagrebačkog Dinama su u uzvratnom susretu završne runde kvalifikacija u Elbasanu odigrali 0:0 protiv Skenderbeua.

Nakon maksimirskih 1:1, Dinamo je u Albaniji trebao pobjedu ili remi s više od jednog postignutog gola, no Modri su još jednom razočarali. Dinamu nije pomoglo niti to što je od 79. minute imao i igrača više.

Dinamo tako prvi put nakon 2007. godine neće igrati u skupinama nekog od europskih natjecanja. Posljednji put Modri su bez europske jeseni ostali 2007. godine kada su ispali u 1. kolu Kupa Uefa od Auxerrea. Nakon toga četiri puta su igrali u Ligi prvaka, a šest puta u Europskoj ligi i Kupu Uefa.

Remi Hajduka i Evertona

Ni nogometaši Hajduka nisu se uspjeli plasirati u natjecanje po skupinama Europske lige, u uzvratnom susretu 4. pretkola na Poljudu je odigrao 1:1 (1-0) protiv Evertona i tako nije nadoknadio 0:2 poraz iz prve utakmice u Liverpoolu prije tjedan dana.

Hajduk je poveo u 43. minuti prekrasnim golom Josipa Radoševića, a na 1:1 poravnao je Gylfi Sigurdsson u 46. minuti.

U 64. minuti Hajduk nije uspio realizirati 11-erac. Erceg je srušen u kaznenom prostoru, loptu je uzeo Said no njegov slab udarac Pickford je uspio obraniti.

Splitski je sastav tako četvrtu godinu zaredom zapeo na posljednjoj prepreci za ulazak u natjecanje po skupinama. Nakon Dnipra, Slovana iz Libereca te Maccabija iz Tel Aviva bolji je bio i Everton.

Pirova oibjeda Osijeka

Osijek je u uzvratnom susretu u St. Poltenu pobijedio bečku Austriju 1:0, ali to nije bilo dovoljno za prolaz jer u prvom susretu izgubio 1:2.

Jedini zgoditak na utakmice zabio je Gabriel Boban u 62. minuti. Nažalost, to nije bilo dovoljno i Osijek se oprostio od Europe zbog manje postignutih golova u gostima.

Nakon što su u prva tri pretkola izbacili UE Santa Colomu, potom švicarski Luzern, te ugledni nizozemski sastav PSV Eindhoven, Osječani su ovogodišnju europsku priču završili u posljednjem kolu kvalifikacija.