Hrvatski predstavnici nisu se proslavili u prvim susretima posljednje runde kvalifikacija za Europsku ligu. Hajduk je poražen u Liverpoolu, Osijek na domaćem terenu a Dinamo je na Maksimiru remizirao protiv albanskog Skenderbeua.

U prvom susretu posljednje runde kvalifikacija za Europsku ligu u Zagrebu su nogometaši Dinama i albanskog Skenderbeua igrali 1:1. Uzvratni susret je 24. kolovoza u Elbasanu.

Gosti su poveli golom Liridona Latifija u 37. minuti. Dinamo je razočarao igrom protiv Skenderbeua, prošle godine trećeplasirane momčadi albanske lige koja je u Zagrebu iskoristila brojne slabosti hrvatskog doprvaka i vodila sve do 94. minute kada je Henriquez postigao izjednačujući zgoditak.

Uzvratni susret je 24. kolovoza u Elbasanu.

Nogometaši Hajduka izgubili su u Liverpoolu od Evertona 0:2 te imaju male izglede za prolazak uoči uzvrata na Poljudu 24. kolovoza.

Zgoditle za Everton postigli su Michael Keane (30) i Idrissa Gueye (45).

Bečka Austrija slavila u Osijeku

U prvom susretu posljednjeg pretkola Europske lige nogometaši Osijeka su pred 15.000 gledatelja na stadionu Gradski vrt izgubili od bečke Austrije 1:2.

Osijek je poveo u 15. minuti golom Muzafera Ejupia, a samo četiri minute poslije domaćin je mogao i do drugog gola. Nažalost, Borna Barišić je iz kaznenog udarca pogodio okvir gola. U nastavku susreta gosti su okrenuli rezultat, a golove su zabili Christoph Monschein (27) i Raphael Holzhauser (60).